Юрій Назаров: «Механізмом електронних петицій користуються більше 600 тис. киян»

21 квітня – Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Юрій Назаров – директор Департаменту інформаційних комунікацій і комунікаційних технологій Київміськради, розповість, які саме іновації і яким чином допомагають полегшити життя людини саме в Україні:

«Ініціатива «Київ Марс-сіті» була започаткована два роки тому, і основною ідеєю було впроваджувати сучасні іноваційні технології для того, щоб покращити життя людей в місті, забезпечити прозорість влади і надати зручні сервіси. Якщо раніше нашим мешканцям необхідно було для того, щоб потрапити до лікаря, брати або відпустку або відгул і витрачати півдня, то зараз є можливість записатися онлайн до лікаря. Зараз вже більше 5 тисяч мешканців користуються цим сервісом.

Другий сервіс – запис в дитячий садочок. Ця електронна черга дає можливість абсолютно унеможливити корупцію в цій сфері і записати вашу дитину. Ми запровадили механізм електронних петицій, коли ви пропонуєте свою ідею, і якщо вас підтримує 10 тисяч мешканців, то київська міська влада має взяти цю петицію в роботу і реалізувати. Цим сервісом користується більше 600 тисяч мешканців. Мені найбільш подобається петиція стосовно руху транспорту в нічний час. Звичайно ми про це думали, але це не був пріоритет номер один. Мешканці запропонували таку петицію, і зараз ми її реалізували. Таким чином ми реалізували декілька маршрутів.

Наступне, коли мешканці хочуть витрачати гроші бюджету саме на ті проекти, на які вони хочуть. Для цього був запроваджений проект – громадський бюджет. У минулому році було виділено 50 млн. грн. на проекти громадського бюджету. Було вибрано 62 проекти абсолютно з різних галузей. Це ті проекти, на які мешканці вирішують, як витрачати кошти. На цей рік вже передбачено 150 млн. грн. і визначено 92 проекти, які будуть реалізовані. Більше 1 млн. на один проект. Ми дали можливість мешканцям розподіляти гроші».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти