facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Тарас Чорновіл: Президент по нашій Конституції не може давати доручення уряду

26.12.2019

Гості студії «Доброго ранку, Країно!» Тарас Чорновіл- політичний експерт, Олександр Солонтай – експерт спецполітики таКатерина Пітегіна – головний редактор порталу “Слово і діло”.

Підбиваємо сьогодні підсумки. Що виконано, а що ні?

Олександр Солонтай. Загалом президент у нас відповідає за Кабмін з політичних міркувань. Він той, кому довірили формування всіх органів влади і фактично президент у нас керує одночасно Кабміном, Радою та Генпрокуратурою. Тобто всіма органами. Звичайно, що за таких умов розконцентрація повна. Це не відповідає конституційній моделі. По Конституції у президента є свої повноваження, а парламента свої. Але в реальності на Банковій президент Зеленський і його голова Офісу Богдан координують все, дають доручення всім і зрозуміло, що кількість цих доручень і кількість цих завдань, які стоять перед ними і щоб все це виконати, проконтролювати і якісно зробити просто неймовірна. Тому зрозуміло, що коли вони передають на місця, то частина виконується, частина не виконується. І за невиконання мало б бути звільнення.

Тарас Чорновіл. Якщо ми хочемо жити в правовій державі президент по нашій Конституції не може давати доручення уряду. Він може звертатися до Ради і до створеного нею Кабміну з певною пропозицією. Якщо президент дає доручення уряду то давайте називати речі своїми іменами. У нас не парламентська, а 100% президентська республіка. Будь-який провал будь-якої гілки влади це сама відповідальність президента, якщо він переступив за конституційні норми своєї діяльності. Повністний режим управління. Причому він зараз розповсюджується на все. Ми вийшли з старих рамок в яких ми жили. Чи це добре? Я дуже сумніваюсь.

Катерина Пітегіна. Ті хто нас справді читає я вірю в те, що вони намагаються бачити і реальні речі, які є і хорошими, і поганими, неважливо від того як вони забарвлені емоційно. Тому, що справді іноді здається, що ми все це даремно робимо і що все одно люди роблять висновки виключно з власного ставлення.