facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олена Стеценко: «У наступному році економіка України зростатиме»

27.12.2019

Оновлені зарплати і пенсії, дешевший газ і скорочення субсидій, збільшення прожиткового мінімуму – це тільки частина змін, що позначаться на гаманцях українців у наступному році. До чого готуватися країні та її мешканцям, яким буде наступний рік, про це говоритимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Оленою Стеценко – мольфаркою.

Наскільки справдиться державницький прогноз на наступний рік? Наскільки цифри близькі до реальності?

Я думаю, вони дуже близькі, і вони трошки зменшують саме той стан, який буде у нас на Україні. Тому що все ж таки потрібно буде піднімати більше ставки і пенсій, і зарплат, тому що все ж таки будуть дуже великі розтрати в наступному році в українців і коштів буде не вистачати. Я думаю, що протягом року держава і наше керівництво буде переглядати ті ставки, які вони поставили зараз.

Тобто ті мізерні цифри, коли пенсія підніметься на 74 грн., а потім на 57 грн., можуть бути більшими?

Так, будуть впроваджені додаткові виплати. Може, це буде пов’язано із святами, може, це буде пов’язано з якимись подіями на Україні, але я хочу заспокоїти пенсіонерів: в них будуть додаткові кошти в наступному році.

Мінімальна зарплата зростатиме наступного року на 550 грн., і зміниться прожитковий мінімум – до 2027 грн.

Я раджу ці 500 грн. кожного місяця заощаджувати, тому що під кінець року, восени, ми чекаємо на деякі зміни у світі, і там буде погіршення фінансової ситуації. Тому я пропоную кожного місяця заощаджувати, відкладати. Не на чорний день, а для того, щоб поліпшити свій фінансовий стан під наступний рік – 2021-й і використовувати потім ці гроші, коли все-таки світ буде у фінансовій кризі.

А буде світ у фінансовій кризі в наступному році?

Не буде світ небезпечний економічно. Все ж таки чекаємо десь із січня 2021 року по тим прогнозам, які я дивилася вже через рік.

Загалом для України 2020 рік буде успішним? Почне країні більше заробляти? Економіка стабілізуватиметься?

Економіка навіть буде зростати. Тому що зросте великий процент закордонних справ, наша продукція зараз починає дуже користуватися попитом, тому що, ви знаєте, в нас дуже якісна, дуже гарна продукція, особливо сільськогосподарська. І будемо більше продукту давати за кордон, і буде зростати фінансовий стан країни.