facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ілія Куса: «Ми не маємо свого бачення врегулювання конфлікту на Донбасі»

13.01.2020

Про тристоронню телефонну розмову в форматі Україна – Франція – Німеччина домовилися президент України Володимир Зеленський та очільник Франції Емануель Макрон. Ця зустріч має відбутися вже найближчим часом. Окрім цього, президент франції погодився відвідати Київ. Чого чекати від цих перемовин після грудневої зустрічі, прокоментує гість студії «Доброго ранку, Країно!» Ілія Куса – експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу аналітичного центру «Український інститут майбутнього»:

«Як і минулого разу ще перед тією зустріччю, так і цього разу я б не поспішав з висновками і не казав, що це точно буде. Я думаю, що будуть обговорювати питання, які погодили минулого разу, в грудні, наскільки були реалізовані ті домовленості чи не були реалізовані. І звісно, я думаю, що будуть певні спроби далі просувати питання особливо що стосуються розведення. Тому що минулого разу погодили нові ділянки. Я думаю, що цього разу росіяни будуть далі просуватися: розведення, давайте тут перемир’я. Тобто по Мінських домовленостях. Тому що, наскільки я можу зрозуміти, їхня стратегія полягає в тому, щоб поступово схиляти Україну до того, щоб вона виконувала все по пунктах Мінських домовленостей, щоб зрештою прийти до оцих фінальних положень, які регулюють якраз і особливий статус Донбасу. Тобто повернення Донбасу на умовах Мінських домовленостей, що, звісно, є для нас невигідним.

Із всіх сторін переговорів ми найслабші, це правда. Економічна ситуація в нас неідеальна, політичні позиції в нас слабкі, якщо порівнювати в міжнародці, Росія має сильніші позиції, ніж Україна. На сьогоднішній день. І плюс дійсно ця проблема, що ми не маємо свого бачення врегулювання конфлікту на Донбасі. Більше того, я вже не кажу про те, що в нас поки що, на жаль, немає якогось цілісного розуміння, що робити з реінтеграцією. Тому що давайте змоделюємо ситуацію: завтра росіяни раптом беруть і йдуть з Донбасу. Чи в нас є можливість його просто забрати своїми силами? Немає. Ми не зможемо це зробити. Тому потрібен відповідний план реінтеграції території. Навіть якщо ви вже її повертаєте, це дуже складний процес. Особливо зараз, все-таки пройшло вже навіть більше п’яти років. І в цьому плані в нас, на жаль, своєї ініціативи немає, і зараз ми обговорюємо в основному певний порядок денний, який був ініційований не в Києві, тобто його зараз більше нав’язують, а ми якби рефлексуємо. І в цьому головна проблема України, що в нас немає своєї, умовно кажучи, «формули Шиайнмайєра».