facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Людмила Веспер: «Ялинкова хвоя має багато лікувальних властивостей»

14.01.2020

Не знищувати природу заради свята – у зеленому господарстві столиці радять не викидати новорічні ялинки на смітники, дерева можна здати до пунктів переробки. Про користь хвойних дерев будемо спілкуватися з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Людмилою Веспер – фітотерапевтом, директором Центру природного здоров’я.

Ви за штучні ялинки чи натуральні?

Я за штучні, звичайно. Коли бачиш ці кладовища ялинок, і ще перед Новим роком… Ну в цьому році як ніколи – біля кожного супермаркету просто валом лежать. Ми розуміємо, що вони не продадуться. Снігу немає, воно виглядає дійсно як кладовище. В давні часи люди розчищали собі ділянки під сільськогосподарські угіддя, то це було виправдано. Люди зрубали цю ялинку, і ніякої шкоди довкіллю майже не було. А зараз, коли ліси вмирають, їх знищують, бачити оці кладовища ялинок для мене сумно. Для мене гарна альтернатива це купити в горщику, а потім висадити або тримати в квартирі чи на балконі. Хто хоче запах ялинки, можна навіть купити якесь дерево, яке має лікувальні властивості і запахом очищує повітря в квартирі.

А як можна використати хвойне деревце для користі для свого здоров’я?

Можна їх перетворити на добрива і використовувати на грядках. Можна також робити інгаляції: оці голочки позрізати і робити інгаляції, як ми робимо над картоплею. Хвоя має багато лікувальних властивостей. Крім інгаляцій, можна робити ванни. Відрізаєш гілочки, особливо молоденькі з молоденькими шишечками, заварюєш і до ванни. Там можна і дітей купати. Хвоя робить шкіру гладкою, пружною, тому що має такі властивості. Ще набивають матраци голками. На такому матраці і спати гарно, і гарно впливає на суглоби, на кістки. В кого є проблеми,можна скористатися такою порадою.