facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Андрій Павловський: «Завжди питання з газом – це питання мутні, закриті і це питання бізнесу високопосадовців»

13.01.2020

Перші платіжки у 2020 році кияни отримають з приємним сюрпризом – за грудень вони заплатять в середньому на 300-400 грн. менше за опалення та гарячу воду. Здешевлення газу на ринку та нова формула Кабміну дозволили столичній владі нарахувати менші суми. Про тарифи будемо говорити з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Андрієм Павловським – експертом з питань соціальної політики, народним депутатом України 6-7 скликань.

Можна потішитися за людей, які отримають менші платіжки?

Знаєте, є така народна мудрість: не кажи «гоп», поки не перескочив. Давайте спочатку отримаємо на руки платівки за грудень, за січень ще цікавіше буде подивитися, і потім порівняємо з тим, що, наприклад, було в минулому році. І по цьому порівнянню будемо робити висновки, насправді, знизила влада комунальні тарифи чи ні. Чи вони залишилися на тому ж рівні, а може ще десь і зросли у порівнянні з минулорічними показниками.

А чому ви порівнюєте ці роки, а не місяці?

Порівняйте для коректності місяць до місяця. Наприклад, платіжку за грудень минулого року з позаминулим. Зрозуміло, що, наприклад, в жовтні ви менше палите, тому що тепліше, ніж взимку. І порівняйте місяць до місяця, січень з січнем минулого року, і тоді дійсно ви зможете об’єктивно порівняти і об’єктивно побачити, яка насправді ситуація з тарифами. Вони зменшуються чи навпаки ще більше зросли. І кожен подивиться по своєму сімейному бюджету, порівняє з доходами. Це ж сукупно треба подивитися все, щоб була об’єктивна картина.

А загалом від чого мають залежати ці пресловуті тарифи?

По-перше, комунальні тарифи на 80%, а подекуди на 90% залежать від ціни газу. Тому з цього треба виходити. Дійсно, влітку минулого року було значне падіння, майже вдвічі цін на газ на європейських ринках. Але ж бачите, якось дивно: ціни на європейських ринках впали майже вдвічі, а людям обіцяли знизити тарифи на 20%. Тобто чому не знижують на 50%, як на європейських ринках, якщо ми орієнтуємося на Європу? Це ж є питання, куди йде ця різниця? Вона йде в бюджет чи комусь на карман в посередницькі фірми? Це треба ще дослідити. Завжди питання з газом – це питання мутні, закриті, і це питання бізнесу високопосадовців, скажемо так.