facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Валерій Клочок: «Головний результат роботи за останні п’ять місяців – це недовиконаний бюджет»

14.01.2020

Народні депутати після різдвяних та новорічних свят нарешті повертаються до роботи, і вже є певні плани. Чим вони будуть займатися найближчим часом, розкрив на погоджувальній раді спікер парламенту пан Разумков. І саме про це говоритимемо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Юрієм Камельчуком – народним депутатом, фракція «Слуга народу», Сергієм Шаховим – народним депутатом, депутатська група «Довіра», та Валерієм Клочком – політичним експертом.

Чи потрібні взагалі референдуми з приводу певних законів, про які, зокрема, сказав Юрій Бойко? І чому деякі ініціативи взагалі зникають?

Юрій Камельчук: Взагалі, пошук законопроектів це, напевно, питання до апарату Верховної Ради. Давайте уникнемо цієї дискусії. Інше питання про референдуми. Референдуми – взагалі дуже важлива річ щодо принципових, важливих питань. Проте, якщо послухати пана Бойка, то таке враження, що скоро вони будуть пропонувати до кожного законопроекту замість розгляду у ВР, а давайте висунемо на референдум. Таке враження, що ці депутати просто не хочуть працювати і приймати рішення.

Ринок землі не в цій історії плебісциту, опитування українців, яким чином ми маємо його впроваджувати?

Юрій Камельчук: Я за те, як ми раніше на фракції говорили і президент повторював, щодо відкриття ринку землі для іноземців. Це буде другим етапом. А започаткування самого ринку землі є для мене насправді дуже простим, а не тим питанням, яке варто ускладнювати, що робила опозиція багато часу – завалювала спамом і не дозволяла нормально працювати.

У вас є відчуття, що момнобільшість комунікує з іншими народними депутатами, зокрема щодо порядку денного, а не сама все вирішує?

Сергій Шахов: В сьогоднішньому порядку денному і на цей тиждень з усіх законопроектів, які вимагала поставити група «Довіра», жодний законопроект не потрапив до парламенту. Це законопроект 2108, який би забороняв олігархам відключати від електроенергії, постачання води, газу. Наприклад, у місті Лисичанськ повністю відключають від електроенергії, лікарні відключають від тепла, дитячі садочки, школи відключають від тепла. Наприклад, у місті Кропивницький і в тому році, і в цьому говдаються олігархи між собою, перетягують на себе ковдру. Наша група запропонувала моно більшості проголосувати за законопроект, який би забороняв олігархам… Ми вже не говоримо, поверніть монополію в державу, тому що моно більшість цього не хоче зробити. Ми говоримо за те, щоб заборонити негідникам знущатися над людьми. Не поставили законопроект.

А як ділитися з порядком денним?

Сергій Шахов: Для цього і є дискусійний майданчик, для цього є голова парламенту Дмитро Разумков. Для цього є всі експертні ради, для цього є комітети. Є пріоритетні закони, які треба поставити негайно на голосування, а є закони другорядні, наприклад, змінити регламент. Головні зміни в Конституцію внесли практично, і голосували в парламент більше конституційної більшості, по 365 голосів набирали закони, 333 голоси. Зняття недоторканості – зніміть її, немає в нас корони, ми йдемо до людей, нам немає чого боятися, якщо ми не робили якогось лиха. А олігархи бояться. Наприклад, справа від мене сидять люди, які не голосували за зняття недоторканості одні в парламенті.

Чи зможуть народні депутати погодитися між собою?

Валерій Клочок: За визначенням ситуація на сьогодні така, що «Слуга народу» і не хоче і не буде прислухатися до будь-кого за правом більшості. Аби «Слуга народу» впродовж всього цього, може, і не дуже тривалого часу, але достатнього розглядав законопроекти, які б задовольняли ці питання, сьогодні цієї дискусії навіть в студії не було б. Натомість той порядок денний, який був сформований впродовж п’яти місяців роботи, не відповідає сьогодні запитам суспільства. Оце є головна сьогодні проблема. Небажання і нерозуміння «Слуги народу» сьогодні чути вулицю.

Як так? Антикорупційна боротьба, тарифна політика, формування різних органів…

Валерій Клочок: Те, про що ви говорите, це лише гучні назви, які за своєю структурою і змістом не мають результатів. Головний результат роботи за останні п’ять місяців – це недовиконаний бюджет. Всі речі мають фінансове підґрунтя і забезпечення. Усі речі, які голосуються в парламенті, без винятку. Тому головний документ є відображенням роботи будь-якої влади – уряду, парламенту і президента.