facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Юрій Жигарєв: «Ми побоюємося, що пташиний грип зможе передаватися людині»

23.01.2020

Пташиний грип вже дійшов до України. На Вінниччині зафіксували масовий мор курей. Лабораторний аналіз біоматеріалу хворих птахів підтвердив наявність пташиного грипу. Цей випадок став першим за останні три роки. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Юрій Жигарєв – лікар-інфекціоніст.

Виходить, пташиний грип повертається, чому це відбувається?

Це, я б сказав, нормальний абсолютно процес в природі. Це віруси, які вражають птахів. Це віруси грипу, але вони трошки інші, і вони постійно є серед птахів. І диких, і, звичайно, домашніх періодично заражаються. Тут інша ситуація трошки. Тому що ми побоюємося іншого, що цей вірус може від птахів передатися людині.

Тобто відбулася мутація, і вірус може бути небезпечним для людей?

Може. Якщо у нас будуть перші випадки, коли людина дійсно, точно, і ми це підтвердили, заразилася від птахів і в неї розвилося це захворювання.

Для птахів вірус має летальні наслідки?

Це тяжке захворювання для птахів, тому дійсно там летальність дуже висока.

Наскільки швидко він передається?

Загалом може дуже швидко передаватися, тому що це повітряно-краплинний шлях. І його ще переносять і дикі птахи. Тобто якщо дикі птахи контактують з домашніми, звичайно передача відбувається.

Як їх убезпечити?

Наскільки я знаю, вакцинації якоїсь не існує для птахів. Убезпечити можна, тільки якщо не буде контактів.

Наскільки близьке майбутнє, коли від людини до людини зможе передаватися цей вірус?

Це не тільки майбутнє, це й минуле. Тому що іспанка, яка була сто років тому, ми думаємо, що це був якраз такий вірус. Який мутував і від птахів почав передаватися через людей, і це викликало таку пандемію, коли практично 5% людства загинуло від цієї інфекції.

Наскільки реальним розвиток подій може бути зараз?

Я не можу цього сказати, тому що це лотерея, коли як і де з’явиться цей штам.