facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Катерина Пітєніна: «Малий відсоток виконаних обіцянок президента говорить про те, що більшість обіцянок є довгостроковими»

23.01.2020

У 2019 році Володимир Зеленський виконав трохи більше десяти відсотків своїх обіцянок, ще близько семи відсотків провалив. Загалом же торік глава держави дав понад три сотні обіцянок. Про що може свідчити ця статистика, говоритимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Катериною Пітєніною – головним редактором порталу «Слово і діло»:

«З чимось президент не впорався, з чимось впорався. Набагато більше залишається ще в процесі, тому що насправді цей відсоток малий виконаних зараз говорить в першу чергу про те, що більшість обіцянок є довгостроковими обіцянками, які розтягаються аж до кінця каденції. Наприклад, відремонтувати дуже багато доріг, залучити щонайменше 20 мільярдів доларів на інвестиції автомобільних доріг. Або ще якісь обіцянки, які простягаються, наприклад, до 2021 року. Обіцянки, де дедлайни були короткі, але, з іншого боку, також там є обіцянки, які можуть теоретично в майбутньому змінити свій статус, буває і таке. Коли, наприклад, політик щось обіцяє зробити, потім не робить цього, а потім виправляється і стає на правильний шлях. Наприклад, призначати нових людей виключно. Пам’ятаємо всі цю обіцянку. Зрозуміло, що не треба було довго чекати, щоб побачити, що нових людей призначають, але призначають і старих так само. Тому ми вважаємо цю обіцянку невиконаною. Можливо, колись це зміниться, і тоді можна буде говорити, що справді це виконано.

Крім того, є провалені обіцянки там, де були дуже короткі дедлайни, але врешті-решт були трошки порушені. Вони, наприклад, наступного тижня обіцяли зробити щось, а робили це через місяць. От, наприклад, була історія, коли вручали помпезно вручали ключі від карет швидкої допомоги і говорили, що впродовж 2019 року буде закуплено 200 таких автомобілів, і це не на державні кошти, це фінансував один з олігархів. І врешті-решт що ми бачимо – не встигли впродовж 2019 року саме ці 200 карет закупити, закупають час від часу. Ми вважаємо, що це провалена обіцянка, тому що обіцянка була впродовж 2019 року і тому що люди, які чекали на ці карети, вони чекали саме в 2019 році.

Насправді причин обіцяння може бути чимало. Перш за все сказати те, що хоче почути електорат. По-друге, це довіра до своїх колег, до своїх підлеглих, коли кажуть, що ось це станеться тоді, то зрозуміло, що це і артикулюється. І може бути ще чимало причин інших».