facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Володимир Бойко: «Після записів Мельниченка вже 20 років в Україні не існує самого поняття компромату, нічим здивувати неможливо»

27.01.2020

В мережу злили чергову порцію так званих «плівок Гончарука». На записах імовірно український прем’єр запитує у своїх міністрів, що робити з МВФ, який вимагає припинити стримувати ціну на газ, і пропонує взяти кошти із місцевих бюджетів. При цьому нібито міністр економіки Тимофій Милованов називає засідання уряду «збіговиськом».

Чи б’ють ці плівки по президенту чи Кабмін і хто зацікавлений, щоб все це спливало, коментує гість студії «Доброго ранку, Країно!» Володимир Бойко – журналіст:

«Я думаю, що після так званих «записів Мельниченка» вже 20 років в Україні не існує саме поняття компромату. Нічим здивувати неможливо. Ні по кому нічого це не б’є. Але тим не менше тут є два моменти – технічний і юридичний. Скільки було записів тільки за останні шість років? Найперше за часів Порошенка був запис із кабінету заступника міністра Чеботаря оприлюднений. А потім пішло-поїхало. Практично всі записи, окрім двох за останні 20 років, це якраз записи Мельниченка і запис розмови Порошенка з народним депутатом Оніщенком, який був зроблений прихованим мікрофоном в годиннику, вони робилися з санкцій суду в межах якоїсь контррозвідувальної справи, як правило, або оперативно-розшукової.

Тому є два моменти. Технічний момент – ми ж розуміємо, що приміщення Кабміну є дуже захищеними. Там встановити апаратуру не так-то просто. І окрім того, встановлена апаратура, котра не дає можливості передавати назовні якусь інформацію. Тобто все це можна обійти, але якщо знати як, якщо є спеціальні технічні можливості, які завозяться в Україну під контролем Служби безпеки. Юридичний момент – якби ці записи робилися без відома правоохоронних органів, то звісно скандал був би колосальний. Встановити не є великою проблемою буквально впродовж лічених днів, що як де робилося, хто ставив, тому що на кожному приладі є заводський номер.

Другий момент – річ у тім, що в цих приміщеннях проводять наради особи, які мають доступ до державної таємниці високого рівня. Тобто припустити, що якась людина принесла і записала, це означає, що має бути ретельнішим чином впродовж буквально дня-двох проведена перевірка, встановлена особа і позбавлена допуску до державної таємниці з автоматичним звільненням з посади».