facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олександр Сергієнко: «В наш закон про ринок газу перенесли положення Третього енергопакету ЄС»

28.01.2020

Акція від облгазів – друга платіжка у подарунок. У додатковій квитанції рахунок за доставку палива. За неї українці будуть змушені платити щомісяця до 20-го числа. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Олександр Сергієнко – директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста».

Я в приватному секторі отримав платівки вже за два місяця – січень і лютий. Що мені тепер робити?

Вони пояснюють таким чином, що буде комісія банку і якщо у вас невелике споживання, може вийти так, що комісія банку буде більше, ніж плата. Тому вони рекомендують платити наперед за кілька місяців, щоб була одна комісія.

Як ви загалом ставитеся до цього розподілу?

Насправді тут є глибоке коріння. В Європі видобуток, транспортування і розподіл, тобто те, що в нас облгази роблять, розділені. Це так званий Третій енергопакет. Положення цього енергопакету перенесли в наш закон про ринок газу. І те, що зараз ввели другу платіжку за транспортування, це прямий наслідок цього закону. Але ви знаєте, в нас завжди знаходяться багато хитрих. Там ключова стаття 63-я, яка вимагає розділити видобування, транспортування і розподіл, забороняє мати акції одночасно двох чи трьох підприємств. Але в перехідних положеннях записано, що вона вступить в дію десь через три чи чотири роки. Тобто в нас проголосили ринок газу, а насправді-то його й немає. Насправді монополія може зберігатися, і одна компанія чи власник може мати і видобуток, і транспортування, і розподіл. Тепер щодо цієї плати. Розумієте, поки ми не побачимо обидві платівки поруч, ми не зможемо порівняти це з минулим роком. Тому що ми знаємо, що будь-які нововведення в нас призводять до зростання платежів, а не до зниження. Але зараз ми не можемо говорити. Я не знаю, чому вам прислали, це дивно. НКРЕКП прив’язав розмір плати за оцей розподіл до обсягів споживання. Якщо невідомо, скільки ви спожили, то вони, значить, взяли якусь середню арифметичну за минулий рік і рекомендують вам заплатити. Це можна назвати красивим словом маркетинг, а можна шахрайство. В такий спосіб вони просто просувають свій товар на ринок і хочуть з вас зняти гроші. Як то кажуть, гроші зранку, а стільці будуть ввечері. Приблизно така схема працює в даному випадку.