facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олександр Бригинець: «Якщо хтось з уряду, парламенту, ОП не справляється з обов’язками, це означає, що Зеленський не справляється з обов’язками»

11.02.2020

Гості студії «Доброго ранку, Країно!» Роксолана Підласа – народний депутат, фракція «Слуга народу», Олександр Бригинець – народний депутат України 7 та 8-го скликань та Віталій Бала – політтехнолог. «Українська правда» повідомила про те, що начебто збирається у відставку очільник Офісу президента Андрій Богдан. П’ять джерел підтвердили цю інформацію, але офіційної позиції з цього приводу поки що немає.

То чи є підстави казати, що Офіс президента змінить свого очільника?

Роксолана Підласа: Якщо вірити чуткам, то пан Андрій Богдан йде у відставку кожного тижня, починаючи з моменту його призначення. Насправді реальність така, що оскільки, ви розумієте, керівник Офісу президента це є та людина, яка є без усіляких додумувань людина президента, це той, з ким він працює щодня, і тому про відставку Андрія Богдана вам відверто і правдиво може сказати лише президент. Тільки він знає, чи піде Богдан у відставку і коли це відбудеться.

А чи існують насправді такі заяви, які написані наперед, але без числа?

Роксолана Підласа: Наскільки мені відомо, така практика була в Кабінеті міністрів, вони написали заяви. Що стосується керівників Офісу президента, я не можу вам цього сказати, я не знаю.

Як ви гадаєте, прийшов час когось поміняти у лавах президента?

Олександр Бригинець: Мені здається, що президент думає, що у нього все повинно виходити добре, а в нього нічого не виходить. В такій ситуації треба на когось скидати постійно ці негативи. Йому здається, що ці розмови і ці відставки, які можуть бути, вони можуть разом з цим забрати частину негативу від того, що робить нинішня влада, яка в принципі є єдиною і відповідальність за неї несе одна людина. Це Зеленський, тому що він президент. Адміністрація – його адміністрація. Більшість в парламенті – це його більшість. Кабмін – це його Кабмін. І якщо хтось із цих людей не справляється зі своїми обов’язками, це означає, що Зеленський не справляється з обов’язками. Тому що він їх призначив, він їх запропонував країні, і сьогодні для того, щоб врятувати падаючий рейтинг, вирулювати ситуацію з проблемами економічними, йому треба приносити якісь ритуальні жертви. Чи буде це Богдан, чи буде це Гончарук, чи буде хтось інший, в принципі, не має ніякого значення. Зеленський залишається, і він далі проводить свою політику, а те, що він буде міняти різні фігури для того, щоб ніби зняти з себе відповідальність, це цілком імовірно. Інша проблема в тому, що прийдуть фігури ще гірші.

Чому, а, може, кращі?

Олександр Бригинець: Я поясню. Дивіться, минулого літа в піку рейтингу Зеленського, в піку надій людей, які на нього покладалися, дуже багато людей хотіло в цю команду, вони думали, що разом з президентом зможуть трансформувати країну. Сьогодні зрозуміло, що це неможливо. І том дуже багато людей, які, в принципі, є професіоналами, які могли б працювати на благо країни, кажуть: давайте ми почекаємо, відкладемо свою допомогу владі на якійсь інший період. Тому що ця влада не є такою, з якою хотілося б себе асоціювати. Ми бачимо цієї інформації дуже багато, коли певні люди відмовляються працювати в команді президента, і я думаю, щодалі таких людей буде більше, і відповідно йому доведеться вибирати серед все гірших. І це може бути для нього катастрофою.

А що, дійсно така невелика лава запасних? А щодо Богдана підтвердиться?

Віталій Бала: Я не бачу сенсу, щоб Богдан йшов у відставку, бо на нього не можна перевісити негатив. По одній простій причині: не знаю, чи це було рішення Богдана або президента, але останнім часом він випав із інформаційного простору, як було це раніше, коли можна було на нього все це повісити. Дійсно технологічно це б спрацювало, якби він далі продовжував практику активну присутності інформаційного простору. Можна б було це зробити. Зараз немає сенсу. Коли тільки його призначали, всі в його команді сказали, що він з них найдосвідченіший. Він мав досвід роботи в структурах влади, і він розумів більш-менш, як ця система працює, тобто його треба було призначити. Насправді, коли випадкові люди приходять у політику, це дуже небезпечно, але ще небезпечніше, коли вже випадкових людей призначають не випадково. Зараз ми можемо стати свідками, коли випадкових людей будуть призначати невипадково, тому що дійсно не зможуть знайти тих, хто є професіоналом, хто є компетентним. В мене теж є джерела, що деяким дуже відомим і, на мою думку, достатньо професійним людям пропонували, з ними вже вели розмови про можливість зайняти пост глави уряду, і вони відмовилися. Саме в тому сенсі, що вони не хочуть лізти, бо вони розуміють, що вони не будуть мати можливості зробити те, що вони планували б, бо в них немає політичної сили, яка б їх підтримувала. Тобто доведеться виконувати ті речі, які, на їхню думку, не є такими, які треба робити. Це перший момент. І другий: з часом це дійсно так, але чинна влада в нас все більше стає токсичною. І я ще в кінці минулого року писав, що є шанс в принципі виправити ситуацію, якщо долучити саме професіоналів, незалежно від політичної належності, до управління.