facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ерфан Кудусов: «Після заяви про воду до Криму Арахамія має скласти свої повноваження»

13.02.2020

Україна готова відновлювати водопостачання анексованого та окупованого Криму в обмін на певні поступки щодо Донбасу. Така позиція і заява лідера фракції «Слуга народу» Давида Арахамії вчора наробила багато галасу і збурила український політикум. Про це говоритимемо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!». Це Мар’яна Безугла – народний депутат, фракція «Слуга народу», Олександр Черненко – народний депутат 8-го скликання та Ерфан Кудусов – кримськотатарський громадський діяч. Давид Арахамія вибачився за слова про воду в Крим і певні поступки щодо Донбасу.

Чи дійсно ці слова були вирвані з контексту?

Маряна Безугла: Мене взагалі дивує предмет нашої розмови. можна Придумати додаткові предмети, але предмет розмови, як ця фраза, дійсно вирвана із контексту, виникає застереження відносно того, що у нас мало новин, якщо ми обговорюємо саме такі варіанти. Голова фракції пояснив, відповідно ми бачили певні елементи провокації. Хоча це, тим не менше, один із варіантів стилю журналістського інтерв’ю і безпосередньо комунікації. Тому в принципі навіть тема вичерпана. Зрозуміло, що він не мав на увазі настільки геополітичні висновки і перспективи. Тому що тут обговорювати?

У вас є застереження?

Олександр Черненко: В мене є застереження навіть не до цього. Що значить тема не актуальна? У Криму сьогодні дійсно є великі проблеми з водою. Це офіційно визнала окупаційна влада. Раз вони це визнали офіційно, тоді дійсно проблема серйозна і вона буде зараз поставати досить актуально. І тут не ведучий має питати у Арахамії, а президент, його речники, уряд. Депутати мають вийти і чітко самі ініціативно висказати свою позицію з цього приводу. Тому що спекуляцій довкола цього дуже багато. Сьогодні всі мовчать. Журналіст запитує, Арахамія каже: ми можемо про це подумати. Тут немає про що думати. Є окупована територія, за всіма міжнародними угодами окупаційна влада відповідає за забезпечення тої території. Яку вона окупувала. Наступне. Загадайте історію про пряму купівлю газу і поставки. Раніше це навіть не обговорювалося, потім почали закидатися такі речі, потім нам віддали борг, який ми й так виграли у Стокгольмському арбітражі, і це нам дали як велике досягнення. Тобто ті речі, про які ще рік тому навіть постановка питання викликала б таке обурення, вже нормально працюють, в тому числі по закупівлі електрики, закупівлі газу. Я боюся, щоб та сама історія не була зараз з водою. От ми зараз пообурюємося, а суспільству потрошку вводять оцю отруту, щоб потім, коли скажуть – там же наші громадяни, а нам за це заплатять чи виведуть війська з Донбасу, а ми вже морально до цього готові. Тому тут чітко президент і представники фракції мають озвучити зараз свою позицію з цього приводу.

Чи дійсно влада на сьогодні тему Криму виносить на розгляд?

Ерфан Кудусов: Я хотел бы напомнить, вчера вышло исследование об том упоминаемости проблемы Крыма в украинских СМИ. Где-то там во втором десятке новостей Крым. То, что послужило причиной аннексии части украинской территории. В ситуации сегодняшней с высказыванием Арахамии о воде, о том, что можно там дать воду попытаться, я бы призвал нашего оппонента из «Слуги народа», наверное, не лицемерить, к сожалению. Потому что человек, который такое говорит, он или лицемер, или тупой просто. Или то, или другое. Или он лицемерит и врет.

А в чому лицемірство?

Ерфан Кудусов:А я вам скажу. Я уехал из Крыма в 2014 году, как и десятки крымских татар. Я не сторонник Порошенко, я его ненавижу. Но такое говорить, нужно быть или лжецом, или не понимающим ситуацию. Нас, крымских татар, получается, продают в прямом эфире такие люди. Обязаны высказаться и президент, и Кабмин и т.д. по этой ситуации. Такой человек, как Арахамия, не может возглавлять фракцию, не может быть нардепом. Он обязан сложить полномочия. С таким же успехом можно сказать, давайте сдадим еще часть территории – Житомир, Сумы, Винницу и т.д. Вы понимаете, это не мелкий проходной шаг, не мелочь. Давайте с таким же успехом продавать часть Украины: мы сдадим часть Украины, и война прекратится. Не прекратится война. Эта война будет постоянно, ребята. Дать воду – это сдать позиции. Это сдать крымскотатарский народ весь.