facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Мирослав Гай: «Люди, які прийшли до влади, не поважають думку громадянського суспільства»

14.02.2020

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка та очільниція Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова не прийшли на публічну зустріч з рідними загиблих героїв «Небесної сотні», втім делегували своїх підлеглих. Головне питання чи не буде впливати на хід розслідування, приміром, перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков, який раніше був адвокатом Віктора Януковича. На скайп-зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Мирослав Гай – блогер, волонтер.

Чи матиме вплив Олександр Бабіков на розслідування справ Майдану?

Взагалі доступ до цих справ, до цих кримінальних проваджень є однією з функцій першого заступника. Тому якщо він не матиме впливу і не матиме доступу до справи, це означає, що він просто не виконує свої функції як перший заступник глави ДБР. Отже, відповідно, я думаю, що нам брешуть, нас хочуть заспокоїти, що він не матиме справи. А я думаю, що ще й як.

Якщо є така хвиля критики з приводу кадрових рішень у ДБР, чому ми на маємо якихось кроків, аби залагодити цю ситуацію?

Люди, які прийшли до влади, не поважають думку громадянського суспільства. Вони іноді імітують цю повагу, але це вже не перша ситуація, коли на заяви громадянського суспільства щодо неприпустимості тих чи інших ситуацій ми або не отримуємо відповідь, або отримуємо якусь відписку. Знаєте, реакція в Офісу президента та самого Зеленського більш-менш адекватна буває тільки тоді, коли на вулицю виходять люди з протестом. Все інше на них не працює. Я не знаю, хто доносить інформацію безпосередньо президенту Зеленському, але я думаю, що він вважає, що протести проти призначення Бабікова до ДБР робить якась опозиція, Петро Порошенко, якісь є замовники цього. Він не вірить, що в Україні є повноцінне громадянське суспільство, яке сформувалося і дуже активно формувалося протягом цих шести років, під час майдану і війни.

Але якщо не бачать, не чують, то навіщо? Яка мета подібних людей на такому місці?

Пан Бабіков брехав нам на прес-конференції, що він нібито не представляв справу Януковича. Ми демонстрували документи, зокрема рішення Печерського суду, де він відверто називається захисником Януковича в суді по справах Майдану. Тобто пан Бабіков це зацікавлена особа в питаннях справ Майдану. Відповідно я думаю, що наразі в нас в Україні йде повільна, дуже обережна спроба перегляду результатів Майдану. Бо нагадаю, що пан Бабіков називав Майдан переворотом. І я думаю, що потроху ми бачимо, що відбувається по всіх напрямках повернення людей Януковича. Ми це бачили з Портновим, з паном Богданом, який працював в уряді Азарова. Тобто по всіх напрямках дуже багато повертається людей, які співпрацювали зі злочинним режимом Януковича.