facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Володимир Кабаченко: «Вже хочеться дати оцінку роботи уряду Гончарука»

14.02.2020

Кабмін схвалив звіт діяльності уряду, і сьогодні його має розглянути Верховна Рада. Підсумовувати роботу Кабміну будемо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Інною Совсун – народним депутатом, фракція «Голос», Іваном Шинкаренком – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Володимиром Кабаченком – народним депутатом, фракція «Батьківщина».

То коли чекати звіту уряду?

Іван Шинкаренко: Мабуть, є надія на те, що закон про відкриття ринку землі буде прийнятий доволі швидко, оберемо найоптимальнішу модель, яка буде влаштовувати всіх, і заслухаємо уряд.

Інна Совсун: Це трошки дивний розрахунок, що ми спочатку маємо землю прийняти, а потім ми заслухаємо звіт уряду, тому що за законом, за регламентом уряд має приходити в п’ятницю в сесійний тиждень до парламенту і звітувати. На превеликий жаль, це не завжди вдавалося уряду Гончарука робити. В нас були сесійні тижні, коли уряд просто не приходив або ж коли уряд повинен був прийти, але раптово з’являлася термінова нарада в президента і уряд знову не з’являвся на годину запитань до уряду, попри те, що було анонсовано.

А чому уряд не хоче бачити депутатів?

Інна Совсун: Це хороше запитання. Тому що питання, яке направду хвилює нас всіх, особливо в контексті заяви на звільнення, яку він написав і чомусь заніс на Банкову, до Офісу президента, а не до Верховної Ради. Це, вочевидь, такий формат спілкування з парламентом. Попри те, що Україна є парламентсько-президентською республікою, на жаль, ми не бачимо адекватної комунікації з парламентом. Але звичайно, що нас цікавить не стільки форма цього всього, скільки по змісту, що ж власне вдалося уряду за п’ять місяців зробити, а що не вдалося. І тут нам хотілося б бачити більше конкретики з цього приводу і в парламенті, і, я думаю, для суспільства в цілому. І поки що мені не очевидно, які саме досягнення буде презентувати прем’єр-міністр Гончарук.

А де Кабмін дійсно спрацював, а де просадив певні моменти?

Володимир Кабаченко: По-перше, кожну п’ятницю ми чекаємо на Кабмін об 11-й ранку. Вони можуть і мають завітати до нас в гості. І навіть якщо вони не готові звітувати, то просто хоча б щось проговорити або відповісти на наші запитання. Це перше. Друге: про що вони мають звітувати, мені невідомо, тому що абсолютно все, що сталося в країні через уряд, ми знаємо. Це і підвищення тарифів, це і бюджетна дірка у кінці 2019 року і на початку 2020 року, це не підвищення заробітних плат і найбільша заборгованість за 2019 рік. Тобто абсолютно всі показники ми сьогодні знаємо. І тому все ж таки, коли вони до нас завітають, я б дуже хотів бачити Гончарука з двома документами. Перший документ – це те, що він нам презентував у серпні, коли ми за нього віддавали свої голоси, і другий документ – те, що він називає звітом. Просто хочеться зробити порівняльну таблицю нашими вже силами і прозвітувати йому, дати йому нашу оцінку його діяльності.

Що можна сказати про дірку в бюджеті?

Іван Шинкаренко: Пан прем’єр-міністр звітував про те, яким чином зараз працюють з цим боргом. Беруть більш дешеві кредити, аби зменшити відсоткову ставку по старих кредитах. Це на сьогоднішній день оптимальна модель, тому що ці борги накопичувалися не за останні п’ять місяців. Тому не можна казати, що наш уряд довів до цієї ситуації. Наш уряд оптимізує ті борги, котрі були накопичені раніше. А з того, що вже зроблено нашим урядом. Всі кричали про ФОПів, що їх утискають, але насправді програма «П’ять, сім, дев’ять» працює, і, на мою думку, це унікальний шанс для країни, для підприємців починати розвиватися. Адже найбільший рух розвитку економіки країни був, коли були створені ще за часів Азарова форми ФОПу. З приводу платівок ми знаємо вже всі, і можна, звичайно, що десь точечно воно не працює, але в більше ніж ста містах на 30% зменшено. В інших населених пунктах тариф на газ було зменшено менше, тому ми про це не говоримо, а в інших містах просто був заздалегідь більш низький тариф за умови тих регіонів, де це відбувалося.