facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олег Синютка: «Мир в Україні настане тоді, коли ми повернемо окуповані території на українських умовах»

19.02.2020

Один український військовий загинув, ще п’ятеро отримали поранення – у вівторок на світанку бойовики пішли на штурм українських позицій. Вдарили з важкої артилерії та намагалися прорватися через лінію фронту. Цю подію президент Зеленський назвав провокацією з боку бойовиків. Що відбулося насправді, будемо обговорювати з гостями студії «Доброго ранку, країно!» Олегом Синюткою – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність», Єгором Чернєвим – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Андрієм Тетеруком – народним депутатом 8-го скликання.

Якщо ми говоримо про провокацію, чи не було вказівки зверху?

Єгор Чернєв: Насправді потрібно розуміти, що протистояння мирному врегулюванню є не тільки в Кремлі чи в ДНР. Саме ватажки так званих ДНР/ ЛНР, які розуміють, що після приходу української влади туди вони мають бути або засуджені або мають втекти до Росії, вони опікуються своєю власною долею, тому приймаються рішення саме на цьому більше рівні. Я думаю, що ця провокація була саме для того, щоб зірвати той мирний процес, який відбувається.

Невже ватажки ДНР/ЛНР можуть піти проти волі Путіна заради власної вигоди?

Олег Синютка: Звичайно, що будь-які речі, які відбуваються сьогодні на сході і пов’язані з російською агресією, вони мають чіткого керівника, і цей керівник знаходиться в Кремлі. А те, що відбулося вчора, це крах угодовської політики Зеленського. Це крах політики умиротворення агресора. Тому що це ще одна демонстрація того, що чим більше ми будемо насаджуватися на гачок Путіну, тим кривавішу плату будуть платити українські воїни за таку угодовську політику. Мені видається, що сьогодні дуже чітко видно, що російському агресору, Путіну не потрібен клаптик Донбасу, Крим, йому сьогодні потрібна вся Україна. І він буде робити все, щоб отримати в усій Україні контрольовану владу, яка буде дуже чітко виконувати всі задачі, які він буде задавати. Цьому сприяє, звичайно, і п’ята колона Росії, яка розташована в Україні. Цьому сприяє й інформаційна політика російського агресора. Тобто ця гібридна війна сьогодні, на превеликий жаль, знаходить в Україні не супротив, а таку угодовську політику. Чим довше ми будемо вести цю угодовську політику, тим слабшими будуть позиції України, в тому числі й на міжнародній арені.

Чи буде змінюватися політика президента, політика переговорної групи?

Єгор Чернєв:Я хотів би зазначити про міжнародну політику і все ж таки ставлення лідерів основних країн – наших партнерів щодо політики Зеленського. Якщо ви вчора бачили Радбез, то всі представники Сполучених Штатів, Німеччини, Франції починали сої виступи з того, що вони підтримують політику Зеленського щодо мирного врегулювання дипломатичним шляхом. Я хочу задати запитання: а чи можемо ми іншим, крім дипломатичного, шляхом закінчити цю війну? Чи в нас є бойові ресурси, щоб зараз входити в гарячу фазу і бойовим порядком йти на ДНР/ЛНР, на ці непідконтрольні території і вступати фактично в бойові дії з Російською Федерацією? За минулий рік, за даними нашої розвідки, 4 тис. боєприпасів було передано через кордон.

Якщо не угодами, то як?

Олег Синютка:Звичайно, що мирному дипломатичному врегулюванню альтернативи немає. І ми будемо робити все, щоб в Україні наступив мир. Але я хочу ще раз сказати: це не може бути мир на капітуляцій них, на російських умовах. Мир в Україні настане тоді, коли ми повернемо окуповані території на українських умовах. Але якщо ми сьогодні подаємо сигнал світовому співтовариству, що ми готові з бойовиками вести спільний контроль і спільно контролювати ділянки кордону, це не угодовська політика? Якщо ми подаємо сигнал світовому товариству, що ми скорочуємо наші ракетні програми, як це вчора говорилося на засіданні РНБО, коли затверджувалися оборонні замовлення на 2020 рік. Ми даємо чіткі сигнали світовому співтовариству, що Україна веде угодовську політику. Ніколи така політика не приведе до миру.

Вчора відбулася спланована атака? На вашу думку, наші військові мали дані розвідки, що це відбудеться?

Андрій Тетерук: З першого дня, як розпочалася агресія РФ ще на території півострова Крим до сьогодення, все це цілеспрямована, чітка, послідовна політика РФ, яка курується, забезпечується, фінансується Кремлем. Жодного свавілля на тій території немає. Всі ті, ватажки, які дозволяли собі робити речі, не скоординовані з Кремлем, вони всі були. Як то кажуть, замінусовані, ліквідовані. Тобто приїздили спецслужби РФ, і ставалися нещасні випадки, підриви, розстріли і заміна на тих ватажків, які, по-перше, лояльні, а по-друге, на сто відсотків готові виконувати будь-яку маячню, яка лунає з Кремля, включно із заявами, діями. І власне це спростовує будь-яке твердження того, що це була провокація. Це була цілеспрямована агресія Російської Федерації, яку українська влада сьогодні не здатна зупинити. Бв більше, вона намагається підігравати, що нібито миротворенням можна зупинити агресію РФ.