facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Юлія Осмоловська: «В команди Зеленського є ще сподівання, що можна вести діалог з Росією в дусі взаємного врахування інтересів сторін»

24.02.2020

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив про необхідність зміни Мінських угод, мовляв, вони себе вичерпали. Президент Росії не втрачає надіє домовитися з президентом України Володимиром Зеленським про поліпшення стосунків двох держав, про це йдеться в його інтерв’ю агентству ТАСС. Гостя студії «Доброго ранку, Країно!» Юлія Осмоловська – експерт з міжнародних питань.

Ваша оцінка оцих закидів-посилів, які озвучує російський президент і наша відповідь як офіційного Києва?

Можна зрозуміти тактику нашого президента. Тому що якщо є сподівання виходити на конструктивний діалог, то зараз скочуватися в агресивну риторику і коментувати будь-яку фразу, яка лунає з російського боку, це означає автоматично виключити всі можливості для діалогу. В команди Зеленського є ще сподівання, що можна вести діалог в дусі взаємного врахування інтересів однієї та іншої сторони.

Ви гадаєте, це можливо? «Є сподівання» звучить не дуже обнадійливо.

Не дуже обнадійливо, тому що дійсно я як дипломат завжди виступала за необхідність ведення діалогу, але зараз я, на жаль, не бачу можливості для такого конструктивного діалогу. І дійсно президент РФ бачить цю дещо зміну акцентів чи, скажімо, пом’якшення цієї риторики з нашого боку і починає все глибше йти до геополітичних тез. Знову-таки відтворюючи тези «братні народи», «спільне геополітичне протистояння». Дійсно, тут його зрозуміти можна, бо в Путіна є фантомні болі, я б так визначила, за втратою Радянського Союзу і є таке амбітне бажання позбирати всі землі. Просто я вданій ситуації, я думаю, можна було б трошки чіткішу риторику з боку української сторони дійсно висловлювати.

Але це ж позиція слабака.

Ви розумієте, ми можемо коментувати тільки верхівку айсберга, ми не знаємо, що насправді відбувається в тих переговорах, які не є доступними для широкого загалу громадськості. Але, скажімо, якщо обирається така тактика неагресивного коментування, ми ж не знаємо, що робить команда Зеленського в нижній частині айсберга. Можливо, вони відтворюють дуже серйозні альтернативи, погіршуючи для Росії ситуацію, коли вона буде втрачати, якщо не буде з нами домовлятися. Можливо, в них є такі стратегічні ходи, козирі, які раптом викинуть на стіл, і в принципі російська сторона буде розуміти, що вона втрачає.

Про що свідчить така політика наших мирних реакцій на доволі агресивні закиди з боку Кремля?

Давайте дзеркально подивимося на ситуацію. Ви ж не будете заперечувати, що в російської сторони досить агресивні амбіції стосовно України. А яку риторику вони використовують при тому? Вони говорять про братні народи, про те, що вони хочуть примиритися, вони хочуть бачити нас як цікавий альянс для геополітичного протистояння. Тобто їхня риторика миролюбна. Хоча насправді реальні їхні наміри стосовно України…