facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олег Пензин: «Збільшень пенсій цього року буде три»

25.02.2020

З початком весни люди, які на заслуженому відпочинку, отримають надбавку. Щоправда, не всі пенсіонери зможуть мати більше грошей. На індексацію можуть розраховувати ті, кому пенсія була призначена за віком по інвалідності у зв’язку з втратою годувальника або за вислугою років, а це медпрацівники та вчителі. Які мають не менше 30 років стажу. Про пенсійне забезпечення, про певні нововведення говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Олегом Пензиним – економістом:

«З 2017 року у нас було здійснено зміни до законодавства, і перший раз, з 2019 року починаючи, у нас почалася індексація. Індексація здійснюється по формулі 50% росту інфляції за попередній рік плюс 50% росту середньої заробітної плати. В цьому році, якщо порахувати ті співвідношення, виходить десь порядку 11% росту пенсії, яка має здійснитися власне з 1 березня цього року. Виплати будуть здійснені поетапно, але в найближчий час кожен пенсіонер отримає ту надбавку. Безперечно той, що має на це право. Тому що, наприклад, є певні категорії пенсіонерів, які цю надбавку не отримають, а основна маса пенсіонерів так, отримає. Абсолютна більшість.

На сьогоднішній момент десь з 11,5 млн. пенсіонерів порядку 10 млн. отримають ці надбавки. Навіть більше, тому що не отримають ті, хто мають спеціальні пенсії, прокурори, скажімо, судді. Потім не отримають надбавки державні службовці, які виходили на пенсію по своєму законодавству, і сьогодні в них ця пенсія більше, ніж якби вони отримували її за вислугою років. А основна маса людей, яка вийшла на пенсію відповідно до чинного законодавства. Буде мати цю надбавку, яка власне і буде становити 370 грн. в середньому для кожного пенсіонера. Але це буде не одне збільшення, таких збільшень цього року буде три. Просто треба розуміти, що двічі на рік в нас збільшується прожитковий мінімум відповідно до законодавства. І на величину прожиткового мінімуму збільшується пенсія для тих, хто має мінімальну і максимальну пенсію. Це збільшення відбувається на рівні 76-78 грн. Тобто копійки. А один раз на рік здійснюється оця індексація, осучаснення в розмірі 11%. Тобто маємо три таких збільшення, непропорційних, неоднакових, але треба говорити, що вони таки дійсно є».