facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олександр Лисенко: «Суворі обмеження пов’язані з тим, що не всі розуміють, що треба дотримуватися правил карантину»

30.03.2020

Не виходити з дому без нагальної потреби та без маски, не їсти в парку, гуляти з собакою не довше 30 хвилин і всюди носити із собою документи – так тепер виглядатиме карантин у Сумах. Нові правила запровадила міська рада. Тим часом правозахисник кажуть: такі суворі обмеження не передбачені постановою Кабінету міністрів про карантин. Про ці обмеження говоритимемо зОлександром Лисенком – міським головою Сум, який перебуває на телефонному зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!».

З чим пов’язані такі суворі обмеження у вашому місті?

Вони пов’язані з тим, що сьогодні не всі розуміють, що треба дотримуватися правил карантину, не всі розуміють, що треба сьогодні займатися самодисципліною. Тому я думаю, якщо ми вирішили стримати інфекцію, то її треба стримувати дуже рішуче. До речі, я хочу сказати, що це не комендантська година. У нас можна відвідувати і магазини, можна їхати на роботу, з роботи, можна йти до лікаря, можна йти до аптеки, до АЗС. І все забезпечено для нормального життя. Але просто ходити по вулицях і просто спілкуватися або йти на вихідні на прибережну зону, в лісопаркову зону, сквери, розстилати там свої покривала, накривати столи, палити вогнища – це заборонено, і за це буде штраф.

Як перевірятимуть, чи дотримуються люди цих нових правил?

Як і в кожному місті, у нас є інспекція благоустрою, у когось муніципальна варта, і визначена чітка кількість людей – це 26 осіб, які можуть складати адміністративні протоколи. Тобто збільшена кількість. І також поліція. Більше всього може це робити поліція. Їм краще це вдається. Вони вчора вже першу людину, яка відмовлялася надягти маску в торгівельному залі, оштрафували на 17 тис. грн.

Сильно ви б’єте копійчиною по кишенях.

Ми ж економимо кошти на ліки.

Але правозахисники кажуть, що такі правила не вписуються у постанову Кабміну, ви занадто жорстко підходите.

У нас дійсно в країні немає надзвичайного стану, але є надзвичайна ситуація. І є ст. 5 і ст. 30 закону України про захист населення від інфекційних хвороб, і є Конституція України – ст. 3, де чітко сказано що життя і здоров’я є найвища соціальна цінність. Якщо ми не будемо берегти здоров’я людей, бо ми це робимо для тих, хто страждає від тих, хто не виконує правила.