facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Іван Сорока: «Ми маємо зробити все для того, щоб медики були убезпечені від зараження»

01.04.2020

29 медиків заразилися коронавірусом лише в одному районі на Тернопільщині. Лікарі скаржаться: бракує елементарних засобів захисту та пробірок і шпателів, аби робити аналізи. Іван Сорока – президент Українського медичного клубу, заслужений працівник охорони здоров’я України, прокоментує для глядачів програми «Доброго ранку, Країно!», на якому рівні на сьогодні забезпечення медичної сфери і працівників в державі:

«Ми бачимо, що в Україні з’явилися десятки медичних працівників, які захворіли на COVID-19, і маємо вже декілька випадків летальних серед медичних працівників. Це говорить про те, що об’єктивно засобів індивідуальної і колективної безпеки в закладах охорони здоров’я недостатньо. Лікарі – це перша лінія оборони нашої країни. І ми маємо зробити все для того, щоб вони були убезпечені. Ми ж не випускаємо у відкритий космос астронавта без скафандра, навіть електрик не йде лагодити електрокабелі без захисних рукавичок. Це саме стосується і медичних працівників.

Але тут все набагато складніше. Тому що від захисту лікаря, медичного працівника і в цілому закладу охорони здоров’я залежить надзвичайно багато. Недостатньо мати ці засоби індивідуального захисту, а потрібно ще правильно навчити ними користуватися, перевіряти їхню придатність, щоб не було інфекційної небезпеки. На сьогоднішній момент підключилися до забезпечення закладів охорони здоров’я в першу чергу самі лікарі, які купують респіратори, індивідуальні захисні костюми, щітки, рукавички, захист дезінфекційний. А ті засоби, які дає держава, на сьогоднішній момент їх поки що недостатньо. Вони не є у великій кількості. І лікарні, які є опорними, це більше 240 лікарень на сьогоднішній момент, де-факто забезпечені хто на декілька днів, хто на тиждень.

Це стосується також і необхідності створити в закладах охорони здоров’я різноманітних тамбурних зон, чистих зон, брудних зон, і ми працюємо з різноманітними виробниками, щоб робити такі проміжні дезінфекційні камери, де людина, виходячи з брудної зони, проходить через струмінь дезінфектора або навпаки, входячи, в чисту зону, також проходить через цю зону. Також треба говорити про максимально швидке та ефективне залучення наших фармацевтичних виробників медичної техніки, засобів захисту для того, щоб налагодити потокове виробництво цих засобів. І ви також розумієте, що недостатньо мати маску або респіратор, вони мають відповідати певному класу біологічної безпеки, щоб ефективно убезпечувати медичного працівника від зараження».