facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Микола Величкович: «Якщо буде пряма інвазія Росії по Україні, це буде Третя світова війна однозначно»

06.07.2020

 

Небезпека не минула – експерти попереджають: прийдешні російські навчання «Кавказ-2020» можуть стати прикриттям для наступу з півдня, аби захопити водні ресурси для Криму. Натомість в Збройних силах України стверджують, що мають план протидії та проводять регулярні навчання. Про те, наскільки дійсно серйозна загроза, та чи готові ми їй протистояти, говоритимемо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Миколою Величковичем – народним депутатом, фракція «європейська солідарність», та Юрієм Камельчуком – народним депутатом, фракція «Слуга народу».

На вашу думку, нарощування військової потужності на кордонах з Україною що це?

Микола Величкович: Це така гра м’язами для того, щоб показати Україні, що ми, Росія, хочемо все-таки повернути в Крим воду. Ми хочемо впливати на Україну і в політичному плані. Тому це така гра м’язами і реальна загроза.

Чи є чим відповісти нам?

Юрій Камельчук: Я думаю, що в принципі РФ вже знає, що м’язи в Україні наростилися. І більш того завжди були і будуть м’язи в наших міжнародних партнерів. Тому, наприклад, зближення з НАТО, яке найближчим часом може відбутися. Я кажу про статус головного союзника США поза блоком НАТО дозволить, зокрема, мати додаткову американську зброю. І власне Росія, знаючи це, вже наперед починає демонструвати. Що стосується води, то мені здається, що при наявних технологіях, які точно є в Росії, тому що в них є багато підводних човнів, і при наявних фінансових ресурсах вони здатні забезпечити водою, якби їм дуже хотілося, спеціальними фільтрувальними установками, такими, які існують, наприклад, в Ізраїлі, Сінгапурі і в інших країнах.

У випадку агресії ми почуємо позицію словесну наших міжнародних партнерів, чи буде кому долучитися до захисту нашої країни?

Микола Величкович: В першу чергу Україна розраховує на свої сили. Ми отримали від наших міжнародних партнерів озброєння, зокрема «Джавеліни», і зараз проходять навчання користування ними наші військові. Ми бачимо перекидання до східних кордонів НАТО американських підрозділів військовослужбовців. Якщо буде пряма загроза, пряма інвазія Росії по Україні, я думаю, це буде Третя світова війна однозначно. Тому що в даному випадку як поведуть себе наші партнери? Думаю, що вони підтримають нашу країну. І навіть ті санкції по Росії, на підсилення яких зараз погодилися, це сигнал Росії, що Захід не буде терпіти і погоджуватися з тим, що робить Росія.

Наскільки ми далекі сьогодні від постановки питання про повернення півострова? Це можливо лише після вирішення питання по Донбасу?

Юрій Камельчук: Не хотілося б насправді якимось чином віддаляти ці ідеї чи наближати їх надто рано. Я розумію, що Україна і міжнародні партнери повинні слідкувати за кожним кроком і придивлятися, де будуть стратегічні помилки. Пильна увага до цього якраз зможе привернути громадськість, в тому числі через міжнародні суди й інші методи, які будуть можливі, зробити рішучий крок у відповідний момент. Чи це станеться через рік чи через кілька років, на жаль, відповісти не можу. І це можуть бути не пов’язані процеси, які відбуватимуться для повернення Донбасу, з Кримом. Тому що насправді більша – це всім очевидно – на Донбасі.