facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Гончаренко: «Діюча влада і Володимир Зеленський повністю обманули людей»

09.07.2020

Якби українці обирали президента найближчим часом, за Володимира Зеленського проголосували б майже 37%, про це свідчать результати опитування центру «Соціс». А ось конкуренцію чинному гаранту можуть скласти Петро Порошенко та Юрій Бойко. 26% опитаних українців готові віддати свій голос а партію «Слуга народу», трохи менше підтримки – 21% - у «Європейської солідарності», 18% – в «ОПЗЖ». Про ситуацію, яка складається, будемо спілкуватися з гостями студії «Доброго ранку, Країно» Олексієм Гончаренком – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність», та Кірою Рудик – народним депутатом, фракція «Голос».

Чому відбулися змін рейтингу лідерів партій та самих партій?

Олексій Гончаренко: Чесно кажучи, мене більше дивує, чому так довго відбувалися ці зміни. Бо діюча влада і Володимир Зеленський повністю обманули людей. Все, що обіцяно, нічого не сталося. Ні кінця епохи жадібності, ні кумівства, ні корупції, нічого. А остання вишенька, коли сам Зеленський фактично став корупціонером. Просто забув, як ми з вами, коли вдягаєш літні шорти, а там 50 грн. – ой, як приємно. А в Зеленського 5 млн. грн. від ОДВП, виявляється, є з минулого року. Він забув просто задекларувати. А це означає, що його треба внести в Національний реєстр корупціонерів України. І він вже отримав протоколи, а далі буде суд. Це знаєте, він стільки казав про корупцію. Як кажуть, головне в слідстві в кінці не вийти на самого себе. Він таки вийшов. Все це те, що економіка летить в прірву, те, що в країні почалися політичні репресії, те, що абсолютно не виконана жодна обіцянка, ні на сході не закінчена війна, нічого не зроблено, то звичайно, що рейтинги падають, але вони ще навіть довго трималися. Наші люди довго вірили, але терпець увірвався. Я думаю, що це тільки початок. Я думаю, через декілька місяців воно буде просто летіти отак.

Чи є розуміння, від кого перетікають до «Європейської солідарності» голоси?

Олексій Гончаренко: Мені важно порахувати і сказати точно, від тих чи інших. Мені дуже приємно і хочу подякувати всім, що ми єдина політична сила, яка у два з половиною рази наростила підтримку з минулого липня, менше ніж за рік. Це означає, що ми зайняли правильну позицію, люди бачать, що ми є принциповою опозицією цій владі, ми боремося. Люди бачать, що ця влада нас боїться, враховуючи вчорашнє чергове судилище над Петром Порошенком. І люди дають цьому оцінку, і найголовніше нам продовжувати діяти в такому ж руслі. І я думаю, що це не кінець зростання цього рейтингу, і ми далі будемо нарощувати підтримку.

Чому рейтинги сьогоднішньої влади знижуються? Можемо говорити так само і про падіння рейтингу партії «Голос», наскільки тут сході ситуації?

Кіра Рудик: Рейтинги влади знижуються, звичайно, тому що вона показує некомпетентність і невиконання своїх обіцянок. Давайте подивимося на останні гучні історії. Це і призначення виконуючого обов’язки міністра Шкарлета. Не може людина, яка сама є плагіатором, бути в.о. міністра освіти. Не може людина, яка не здатна зробити реформу в поліції, залишатися міністром внутрішніх справ. Це я кажу про Авакова. І не може людина, яка повинна вирішувати питання з карантином і забезпечувати медичну безпеку наших громадян, бути тою, хто наживається на продажу і закупках засобів індивідуального захисту.

А ви думаєте, що звичайний українець аналізує персоналії у виконавчій владі?

Кіра Рудик: Звичайний українець бачить, що відбувається в телевізорі. Наш громадянин бачить, що його життя не стало таким хорошим, як йому обіцяли рік тому. Він бачить, чому це відбувається. Не тому, що віртуальний Зеленський дуже обережно висловлює свої думки з приводу жорстких питань, які стосуються нашої країни. А тому, що люди, які виконують ці задачі, вони не справляються. І постійно брешуть, що вони справляються. В цьому є проблема. Коли тобі з телевізора говорять: все в нас чудово, ми рухаємося вперед, а насправді зміни не відбуваються, тому рейтинги і падають.

Чи є розуміння, як повертати рейтинг «Голосу»?

Кіра Рудик: Ми вже другий раз в ефірі говоримо про рейтинг «Голосу». Минулого разу він був нижчий, і ви мене питали, чому він падає. З моменту, коли я стала головою партії, рейтинги «Голосу» ростуть і продовжують рости, тому що ми працюємо, ми компетентні, нові, чесні і професійні. Саме тому ми продовжуємо працювати і отримувати все більше довіри.