facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Польща пообіцяла переглянути "чорний список" українців - Дещиця

22.11.2017


За словами дипломата, у списку мають залишитися лише особи, які справді своєю діяльністю загрожують безпеці країни.

"Чорний список" українців, яким заборонений в'їзд до Польщі, переглянуть. Про це домовилися на зустрічі Консультаційного комітету президентів Польщі та України, розповів український дипломат Андрій Дещиця вінтерв'ю Укрінформу.

"Сторони визнали, що потрібно працювати над тим, щоб у таких списках не було осіб, які, попри інші політичні та наукові переконання, займають посади в державних органах і не несуть загрози для національної безпеки", - сказав Дещиця.

Він зазначив, що у цьому списку мають залишитися лише особи, які справді своєю діяльністю загрожують безпеці країни, які порушили законодавство країни, наприклад, через незаконне відвідання окупованих території України чи участь в акціях проти територіальної цілісності й державного суверенітету.

Дещиця додав, що домовленості було досягнуто у п'ятницю, 17 листопада, а відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета поїхав на кордон у суботу, 18 листопада, і тоді ці домовленості ще не почали працювати.

Як повідомлялося, 18 листопад близько 12.00 на міжнародному пункті пропуску Шегені польські прикордонники не впустили в Польщу відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету.

Нагадаємо, 2 листопада Ващиковський заявив, що українці з антипольськими поглядами не зможуть потрапити до Польщі. За словами очільника польського МЗС, люди, які "демонстративно" носять мундири СС "Галичина", не зможуть проїхати через кордон. 9 листопада видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на свої неофіційні джерела повідомило, що голові УІНП В’ятровичу заборонили в’їзд до Польщі.

Згодом Ващиковський заявив, що Варшава не буде публікувати списки громадян України, яким заборонено в'їзд до країни.

Слід додати, що за підсумками засідання консультаційного комітету України та Польщі, яке відбулось 17 листопада у Кракові, сторони погодились з необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт та спільного їх відновлення.