facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Французькі митці закликали звільнити Олега Сенцова

21.11.2017

20 листопада французька газета Libération оприлюднилац відкритий лист французьких митців під заголовком «Терміново звільніть Олега Сенцова». Лист підписали діячі культури та журналісти, серед яких: кінорежисери Бертран Таверньє, Катрін Корсіні, Мішель Азанавічюс та Арно Деплешан, філософ Славой Жижек, арт-директор Каннського кінофестивалю Тьєрі Фремо, а також українці Влад Троїцький та Андрій Курков. Загалом лист підписали понад 50 митців.

Вони закликають російську владу скористатися двома приводами - переобранням Володимира Путіна і чемпіонатом світу з футболу - і звільнити «незаконно засудженого» українського режисера.

«Володимир Путін готується виставити свою кандидатуру на четвертий термін ... Він може бути практично впевнений в своєму обранні. Таким чином, він буде президентом до 2024 року. Що стосується Олега Сенцова, то він у в'язниці, на північ від полярного кола - до 2034 року», - нагадали автори листа.

Крім того, йдеться у листі, «здоров'я Сенцова погіршується», а тому «потрібно діяти швидко».

Нагадаємо, засуджений за сфабрикованими звинуваченнями Олег Сенцов знаходиться в колонії «Білий ведмідь» в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Адвокат режисера Дмитро Дінзе повідомив про погіршення в Сенцова стану здоров'я.