facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Білорусь в ізоляції - небезпека для України. Чому ми маємо не піддаватись на провокації, але відстоювати права своїх громадян

21.11.2017

Спікер: Валерій Димов, політолог, директор Центру суспільно-інформаційних технологій «Форум».

Залишки суб’єктності Білорусі скорочується, як шагренева шкіра

 

"МЗС Білорусі перетворився на філію російського МЗС. Вони шукають, як вислужитися перед своїми кураторами в Кремлі", - про це в ефірі Радіо-Ера заявив політолог Валерій Димов.

За його словами, Перетинати українсько-білоруський кордон – це кожного разу гра в російську рулетку

"Тому що ти не знаєш, коли на тобі зупиниться цей револьвер. Коли саме на тобі захоче якийсь там капітан вислужитись перед своїм керівництвом в Кремлі", - сказав політолог.

Тут питання, на його думку, як нам погодити, адже  повністю ізольований Лукашенко нам невигідний

"Це план Путіна: посварити нас з Білоруссю, тоді відкрити другий фронт, коли ми говоримо про маневри Захід-2017, зокрема. Ми маємо, стиснувши зуби, не піддаватись на провокації, але відстоювати права своїх громадян усіляко можливими способами. Це є завдання і для нашої дипломатії, і для нашої влади, і для нас з вами", - наголосив експерт.

На його думку, криза тільки наростатиме. "Але ми не можемо дозволити собі істеричних висновків, адже Лукашенко в ізоляції перетвориться в небезпеку для нас. Тому ми маємо усіляко підтримувати суб’єктність Білорусі, - переконаний Валерій Димов.

  • Нагадаємо, 20 листопада заступник директора Департаменту, начальник Управління консульського забезпечення МЗС України Василь Кирилич повідомив, що білоруські спецслужби затримали керівника підприємства ПАТ "Завод обважнювачів" Олександра Скибу. Дипломат зазначив, що Посольство України в Білорусі звернулося нотою до Міністерства закордонних справ Білорусі та просить невідкладно повідомити про причини, обставини затримання, місце та умови тримання громадянина України Олександра Скиби
  • Також 20 листопада офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин повідомив, що затриманий в Білорусі український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа громадян Білорусі, які за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру.
  • Білоруський КДБ заявляє, що Шаройко зізнався у роботі під прикриттям та у тому, що він - кадровий розвідник у званні полковника. Нібито журналіст також зізнався, що координував свої дії з радником посольства України у Мінську Скворцовим.
  • Радник посольства оголосили персоною нон-грата у Білорусі  через “діяльність, несумісну з дипломатичним статусом”
  • 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі затримали журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою у шпигунстві. За словами дружини Шаройка, журналіста затримали вдома у Мінську ще 25 жовтня після обшуку