facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Богдан Бондаренко: «В нас немає до кінця визначеного політичного майбутнього і нашого вектору по окупованим територіям»

28.01.2020

27 січня Конституційний суд відмовив у розгляді подання 53 депутатів ВР 8-го скликання, його ініціювало об’єднання «Самопоміч». Нардепи просили визнати неконституційним закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей та закон про амністію бойовиків. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Богдан Бондаренко – юрист відповість на питання, чому не діють певні закони, які стосуються сходу України, та чи законодавчі ініціативи реально запрацюють:

«Питання достатньо складне. Якщо відповідати коротко, то ця законодавча база працювати не зможе. Тобто,коли ми говорили про те, що ми ухвалюємо закон про особливості здійснення місцевого самоврядування, про який «Самопоміч» подавала подання до КС, вони це зробили 19 липня 2019 року. Хоча цей закон був ухвалений ще в 2014 році. По суті, було п’ять років для того, щоб внести конституційне подання і загалі розбиратися, чи він конституційний чи ні. Зробили це в останній момент. КСУ, поки що ми не знаємо, на якій підставі, сказав, що він розглядати це не буде.

Стосовно іншої бази, закон про реінтеграцію, як його окрутили в ЗМІ, він насправді достатньо теж слабкий для того, щоб бути якоюсь правовою базою. Тому можна поки що сказати, що так. ми ухвалюємо часто для того, щоб ухвалити. Десь це на потрібно на міжнародних переговорах, десь це нам потрібно як піар-хід для внутрішнього споживача, для виборців, але говорити, що це є законодавча база, яка здатна буде не те що реінтегрувати окуповані території, а навіть просто якимось чином функціонувати на них, це неможливо. Треба розробляти абсолютно іншу законодавчу базу. Але розуміємо, що законодавство, робота юристів це лише допомога, яка реалізовує вже визначені якісь політичні кроки. А в нас немає до кінця визначеного політичного майбутнього і нашого вектору по цим територіям в силу того, що ця війна – достатньо складне питання».