facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Володимир Бринзак: «Дискваліфікацію на Кубку світу переживемо, головне – підготовка до Чемпіонату світу»

27.01.2020

Збірну України з біатлону дискваліфікували на змішаній естафеті Кубку світу в Словенії. Через помилку судді українська спортсменка розгубилася і порушила правила змагань. Відтак одна з трьох дисциплін не принесла нашій команді жодного балу. Про український біатлон і його результати на світовій арені говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Володимиром Бринзаком – президентом Федерації біатлону України.

Що ж сталося?

Справа в тому, що спортсменка приїхала разом зі словенською спортсменкою, і словенська спортсменка зайняла не той килимок. Там був закритий п’ятий килимок, і треба було на один килимок ставати лівіше. І нашій спортсменці судді сказали, що їй треба перейти на килимок, який поряд. Згідно з правилами вона повинна була одягнути гвинтівку, перейти і знову зняти гвинтівку і почати працювати. А вона перейшла з гвинтівкою в руці. Це порушення, автоматично дискваліфікація. Тобто сама спортсменка досвідчена повинна була це зробити, зорієнтуватися і не порушити це правило. Це долі секунди, треба було приймати рішення, але вона повинна все-таки була зробити згідно правил. Але ж правила можна трактувати по-різному. Як було до цього на етапі Кубку світу, коли російська спортсменка Резцова порушила правила, коли в її мішень стріляла білоруска, вона повинна була підняти руку, повинна була стріляти по закритих мішенях, а вона зробила два постріли в повітря і побігла. Це також автоматично повинно бути покарано, але ж ніхто не покарав. Буває по-різному. Добре, що це не на Чемпіонаті світу сталося, я думаю, що це буде наука і щоб спортсмени були акуратніші і уважніші на основних змаганнях.

А як ви гадаєте, що пішло не так? Сама Олена Підгрушна була готова до цього етапу?

Цей день був якийсь надзвичайно складний, тому що вона себе погано почувала. Я думаю, що це все-таки сталося через те, що акліматизація ще не закінчилася, вона ще до гір не звикла. І вона подумала, що знову проблеми із серцем, навіть хотіла, щоб їй МРТ зробили. Наступного дня думав її не ставити, домовився, що буде бігти Журавок, в останній момент знову з нею спілкувалися, вона захотіла бігти. Бачите, треба було все-таки брати Журавок, і нас би не дискваліфікували, і вона б відпочила, і не було б ніяких проблем. Але це не так страшно, переживемо. Головне підготовка до Чемпіонату світу.