facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Євгенія Засядько: «В залежності від того, як ми будемо рухатись в кліматичній політиці, буде залежати, які зміни на нас чекають в майбутньому»

07.02.2020

Нові температурні рекорди і природні аномалії чекають Україну в 2020-му. Погода цьогоріч буде багато в чому схожою на рік минулий, кажуть синоптики, а хвилі тепла з Європи принесуть літню спеку і відсутність опадів. Аби пояснити, що загалом відбувається з кліматом, до студії «Доброго ранку, Країно!» завітала Євгенія Засядько – експерт з питань кліматичної політики:

«Насамперед причина через людину. Антропогенний вплив і ті зміни, які зараз відбуваються, вони до кінця сторіччя будуть тут лише збільшуватися. Потужність їх буде більшати. Якщо зараз ми не змінимо кліматичну політику, не скоротимо викиди парникових газів в різних секторах. А в першу чергу для України це енергетика, спалювання викопного палива. Треба працювати в цьому напрямку. Але не треба забувати про інші сектори. В залежності від того, як ми будемо рухатись в цій політиці, буде залежати, які зміни на нас чекають в майбутньому.

Підвищення температури не досить добре. Оскільки і збільшуються ризики пожеж, і ми втрачаємо питану воду, до того ж Україна й так не надто забезпечена питною водою, а оскільки це буде лише погіршуватися, то ось приклад того, що не так може бути і добре, як може виглядати.

Треба проводити дослідження, яких зараз в Україні недостатньо, щоб розуміти в цілому, як зміна клімату буде впливати на Країну, і для різних регіонів вона може бути різною. І дослідження проводилися громадською організацією разом з науковцями, де ми перевірили, який ризик може бути через підвищення рівня моря. Але це за сценарієм, якщо до кінця сторіччя температура піднімається на три градуси».