facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Валерія Коломієць: «У Мінюсті створена система безоплатної правової допомоги, аби допомогти людям вирішити їхні питання з нарахуваннями за послуги ЖКГ»

07.02.2020

Людям, які не користуються газом, нараховуватимуть мінімальну плату за його транспортування. Про таке на своїй сторінці в соцмережі заявив прем’єр Олексій Гончарук. Наприклад, вартість доставки газу на приготування їжі становитиме близько 3 грн., запевнив урядовець. Тим часом українці викладають відео з платівками, в яких величезні суми за транспортування палива, яке не споживають. Гостя студії «Доброго ранку, Країно!» Валерія Коломієць – заступниця міністра юстиції.

Люди не отримують послуги газопостачання, але повинні сплатити і не знають, що робити.

На сьогоднішній момент урядом прийнято рішення, і це досить тривалий процес, перевірка всіх цих газопостачальних компаній. Ми прекрасно розуміємо, що нібито нараховують на родичів, які померли, що нібито люди мають розривати договори і все інше. Дійсно зараз уряд займається перевіркою того, хто як нараховує, яким чином все це відбувається. Але ми прекрасно розуміємо, що проста людина, яка кожного місяця отримує платіжку, вона не повинна самостійно розбиратися з усіма цими питаннями. Чому дві платіжки? Чому цього разу було нараховано якусь іншу суму, ніж раніше? Чому дійсно не користується особа домоволодінням, але при тому якісь кошти нараховуються? Але власне для цього в Міністерстві юстиції створена система безоплатної правової допомоги.

Що це за допомога?

Міністерство юстиції, як ви знаєте, це, скажімо так, юристи уряду. І саме на нас покладено функцію не лише право просвітництва, але й вирішення взагалі проблем людей, які опинилися у складній життєвій ситуації.

Юристи уряду чи адвокати уряду?

От тут досить цікавий конфлікт інтересів. Мені досить часто колеги жаліються. Кажуть: поясни, будь ласка, народ України виділяє бюджет для того, щоб оплачувати ваших юристів і адвокатів, які судяться інколи з нами ж, з представниками уряду. І тут я завжди пояснюю, що в цьому є основна функція, тому що держава захищає права і свободи саме конкретно людей, громадян або, можливо, негромадян України, які перебувають на нашій території. І це обов’язок нашої держави. І саме цю функцію виконує, зокрема, Міністерство юстиції.

І де саме ці центри, скільки їх та як їх знайти?

Створено більше 500 точок доступу. Вони є як у великих містах, так і у невеликих містечках. Так само ми зараз займаємося в зв’язку із тим, що земельна реформа проводиться, виїзними консультаціями. Тобто це коли є якісь віддалені точки і там немає центру або нашого бюро, наші юристи приїжджають і надають усю необхідну інформацію, консультації, яких потребують люди.