facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Андрій Скіпальський: «На сьогодні перевищення епідемічного порогу на грип та ГРВІ складає 43%»

10.02.2020

Через спалах грипу та ГРВІ в Україні продовжують закривати на карантин навчальні заклади. Про цю недугу і про те, як вона крокує країною, яка нині ситуація, говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Андрієм Скіпальським – гендиректором Директорату громадського здоров’я при МОЗ:

«На сьогодні ми маємо перевищення епідемічного порогу на 43%. Це значить, що епідемічний поріг становив 468 хворих на 100 тис. населення, зараз це більше 608. Тобто епідемічний поріг перевищений загалом по Україні. В різних областях це є по-різному. І тому визначається як середній рівень епідемічної активності і вводяться різні ступені протиепідемічних заходів в областях. Сьогодні вже показали про карантин. При відсутності дітей 20% з причин ГРВІ в школі місцева влада може ввести карантин і перервати навчання. Саме введення карантину це не централізований процес, а децентралізований. Місцева влада на рівні міст та навіть районів міст визначає сама, де які школи на скільки потрібно закривати. Це є процес децентралізований, і він до МОЗ не має ніякого відношення.

На обласному рівні є певний план реагування в сезон грипу, тобто проведення протиепідемічних заходів у залежності від інтенсивності розвитку хвороб у регіоні, і тому згідно цього плану при перевищенні цього порогу вводяться певні заходи. Наприклад, це може бути і проведення дезінфекцій, і інформування, контроль, епіднагляд. При Міністерстві охорони здоров’я є державна установа – Центр громадського здоров’я МОЗ, і там існує цілий відділ, який обмінюється даними на рівні районів, областей, вони отримують дані від первинної ланки, від закладів охорони здоров’я. Є певна методика, дозорний епіднагляд і рутинний епіднагляд за грипом, і за цією методикою вони, власне, і проводять лабораторні дослідження централізовано, підтверджують, які штами грипу циркулюють, і обмінюються постійно даними з місцевими органами влади, а також закладами охорони здоров’я. Це так званий відділ грипу та гострих респіраторних інфекцій».