facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Сергій Корсунський: «Припускаю, що Росія очікувала надмірно різкої реакції з нашого боку з приводу подій біля Золотого»

19.02.2020

В Євросоюзі відреагували на ескалацію конфлікту в районі Золотого. Зокрема, очікують, що Росія вплине на бойовиків, які порушили режим тиші, адже спроби наступу суперечать Мінським домовленостям. Офіційне звернення опублікувало і посольство США в Україні. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Сергій Корсунський – надзвичайний і повноважений посол України коментує вчорашню міжнародну реакція на провокацію Кремля:

«Якщо і були несподіванки, то виключно позитивні, з моєї точки зору. Зокрема, я хотів би звернути увагу на засідання Ради безпеки ООН, на якому головуючим був представник Німеччини, була висловлена підтримка по пунктах. Звичайно, була сильна заява української сторони. Як завжди, позиція Росії, яка ні в чому не винна, ні за що не відповідає і ні при чому і ні до чого.

Я можу висловити таке припущення, що Росія очікувала надмірно різкої реакції з нашого боку. Тобто відповіді важким озброєнням, що ми можемо зробити безумовно, і ми знаємо, куди стріляти і як стріляти. Тобто якби така реакція була, то вони б могли сказати, як це завжди вони роблять: дивіться, знову винна Україна. Те, що відповідь була дана, це правильно абсолютно, і так має бути. Але при тому, що це супроводжувалося заявою президента про те, що ми залишаємося відданими миру, це теж абсолютно вірний крок. Тому що вони використовують буквально кожен привід для того, щоб звинуватити нас в ескалації, і це начебто вигідно Україні з якоїсь точки зору. Пояснити це світовому співтовариству неможливо, але ми маємо тримати цю лінію до кінця.

Що стосується заяви Помпео з приводу того, що Європа повинна включитися більш активно і загалом Росія і Україна між собою повинні вирішувати це питання, нічого дивного, це традиційна позиція Сполучених Штатів вже досить тривалий час. Трамп від самого початку казав, що європейськими справами має займатися Європа. Якщо він вийшов з угоди про ракети малої та середньої дальності, які були фактично парасолькою над Європою, то що вже казати про наш конфлікт. Тобто насправді така позиція існує. Це не означає зниження підтримки США. Це не для нас меседж, це для європейців. І це абсолютно, з нашої точки зору, правильний меседж».