facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Євгенія Кравчук: «Об’єднують людей спільне горе і спільна мета. Спільне горе в нас є, ми маємо знайти спільну мету»

20.02.2020

Презентацію нової «Національної платформи примирення та єдності», яка мала відбутися у столиці в середу, перенесли. ЇЇ позиціонували як спосіб об’єднання громадських ініціатив та державних програм. Ініціатором її створення був радник секретаря РНБО Сергій Сивохо. Як пояснили, приводом до скасування презентація стали бої в районі Золотого на Луганщині. Те, як повертатимемо Донбас, обговорюватимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Євгенією Кравчук – народним депутатом, фракція «Слуга народу»:

«Я вже навіть спостерігаю певну тенденцію, що як тільки або відбуваються перемовини в Мінську і йде домовленість, пошук певних територій там, на лінії розмежування, де можна розвести війська, там, де є гуманітарна мета, де можна зробити перехід для людей, якось цивілізовано це все оформити, або ж йдуть певні домовленості на дипломатичному рівні. Зараз, ви знаєте, йде підготовка до саміту в Берліні в Нормандському форматі в квітні. Ми дуже сподіваємося, що він відбудеться. Бо саме від таких переговорів якраз і залежить, чи будуть вибори на зараз окупованому Донбасі в жовтні цього року.

Власне, з ініціативою примирення Сивохо виступав ще на виборах, адже він був нашим кандидатом від «Слуги народу» на одному з мажоритарних округів, але він не переміг, тому він вирішив себе реалізовувати у пошуку таких платформ для діалогу. Власне про платформу «Діалог про мир» говорив і президент Зеленський в Мюнхені. Про що йдеться? В нас є близько 1,5 млн. людей, які були змушені втекти з Донбасу, українських громадян, які переїхали на підконтрольну територію. Вони, з одного боку, готові допомагати налагоджувати контакти, стосунки на рівні сімей. Все вирішують людські стосунки. І якщо ми зможемо знайти в собі якісь людські якості… От що взагалі об’єднує? Психологи кажуть: об’єднує спільне горе і спільна мета. Спільне горе в нас є. Скільки людей загинуло, 13 тис. за цей час. І ми маємо знайти цю спільну мету. Насправді люди перш за все хочуть миру і якихось базових речей – знайти роботу, щоб вони були впевнені в завтрашньому дні. Є дуже багато речей, які можуть нас об’єднати. І я сподіваюся, що всі українці знайдуть в собі цю людяність».