facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Зоряна Скалецька: «Жодних скарг на гострі респіраторні захворювання в евакуйованих не було»

24.02.2020

Яка нині ситуація у Нових Санжарарх, де перебувають евакуйовані через спалах коронавірусу з Китаю українці, за допомогою скайп-зв’язку глядачам студії «Доброго ранку, Країно!» розповість Зоряна Скалецька – міністр охорони здоров’я:

«Я вже давно прокинулася і насправді вже зараз проходить медичний обхід і здійснюється вимір температури. Наразі все спокійно, і сподіваємося, що далі так буде продовжуватися. Жодних скарг на гострі респіраторні захворювання наразі не було. Щодо мого дня, то день такий самий, як у всіх, пов’язаний з медичним обходом, з забезпеченням і принесенням їжі. Вона у всіх однаково забезпечена і роздається. А також є досить багато телефонних дзвінків, інтерв’ю і дуже багато роботи. Вчора у мене була нарада. В суботу трьохгодинна нарада, і сьогодні буде кілька. Оскільки робота повинна відбуватися. Досить багато розмов робочих вже відбулося і сьогодні. Будемо продовжувати. Маємо кілька постанов Кабміну, які готуємо на уряд. Наступного тижня будуть вже подані. Так що робота триває спокійно. На сьогодні вже налагоджено на всій території всі процеси, всі вже все знають. Ті, хто перебувають тут, вже облаштувалися і налаштовуються на перебування до кінця ізоляції.

Насправді всі необхідні рішення ми прийняли набагато раніше, це були і розпорядження Кабінету міністрів, і накази міністерства. Ми з кінця січня повністю напрацьовували з оперативним штабом МОЗу і оперативним штабом уряду необхідні документи. Тобто все, що було необхідно і вказівки були роздані,в тому числі в регіони щодо оцінки готовності закладів, щодо оцінки наявності тих чи інших засобів протиепідемічних на території України. Якщо говорити про ті документи, над якими ми зараз працюємо, вони стосуються освіти, трансплантації. І в нас необхідних досить багато прийнято рішень в охороні здоров’я, котрими власне ми займаємося щодень. На цьому тижні має бути постанова про електронне здоров’я, треба впорядкувати всі процеси, оскільки багато було різних рішень, і їх необхідно вже привести у відповідність до логіки та повноважень. Тому наради є, рішення є. Щодо обсервації, всі вимоги, котрі до неї висувалися, всі інструкції ми прийняли набагато раніше, і в МОЗі був 24 січня наказ, який стосувався всіх необхідних технологічних вимог для лікарів. Робота насправді велася, і далі продовжується виконання наших рішень – уряду і міністерства».