facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Людмила Абросімова: «В Італії паніка є, і паніка велика»

25.02.2020

На Закарпатті сьогодні скликають протиепідемічну комісію, аби запобігти поширенню коронавірусу через повернення заробітчан з Італії. На екстреному засідання обговорять готовність співробітників контрольно-пропускних пунктів до виявлення осіб із підозрою на коронавірус та їхню співпрацю з медичними службами. На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Людмила Абросімова – українка, яка шість років живе в Італії. Вона розповість про ситуацію, яка склалася в Італії в зв’язку з випадками коронавірусу:

«Чесно кажучи, у нас дуже велика паніка. Ми не знаємо, що робити. Тому що ми живемо в 45 кілометрах від зони зараження. Тобто від Кремони, де вже були виявлені випадки зараження і померла одна людина. Ми не знаємо, з чим ми маємо справу. Тому що, в принципі, кажуть, що вірус і не такий вже важкий в плані, що помирають люди тільки літнього віку, в яких були якісь проблеми зі здоров’ям. І всі люди, які померли, наприклад, в нашому регіоні на даний момент зафіксовано шість смертей, кажуть, що це були літні люди десь від 70 до 80 років. Один був хворий на рак, в іншого були серцево-судинні захворювання, і це стало причиною саме смерті від коронавірусу. Ще є такі повідомлення, що на даний момент одна людина видужала. А поширення вірусу чому воно так швидко відбувається в Італії, це в принципі дуже ясно. Бо у нас дуже багато маленьких містечок, і відстань між ними не більше 10 кілометрів, і постійно люди пересуваються. Тому вірус дуже швидко розноситься.

Я можу сказати, що влада досить добре відокремила всю зону, в якій були початкові стадії зараження. Тобто там ввели карантин, закрили повністю, не дають людям ні в’їжджати, ні виїжджати з тої зони. Там, здається, 11 невеликих містечок. З приводу паніки серед людей – наприклад, я вчора пішла до супермаркету, і там немає м’яса, немає якихось засобів гігієни Просто пустий супермаркет, великі черги, люди шукають маски – немає масок ніде. Але маски не захищають від вірусу. Нам кажуть, що маска може захистити вас, тільки якщо її надягне персона, яка дійсно заражена, але якщо ви одягнете маску, вона вам не допоможе, тому що можна заразитися, навіть якщо якась краплинка, наприклад, потрапить в око. Не знаю, що буде далі, але паніка є і паніка велика. Закрили всі школи в регіоні Ломбардія, закрили університети. У червоних зонах є комендантська година, тобто з шостої вечора до шостої ранку ні бари не працюють, ні дискотеки, відмінили всі заходи. Тобто ситуація дуже важка».