facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Якубін: «Звіт уряду більше нагадував набір політичних гасел»

24.02.2020

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук прозвітував перед народними депутатами за перші півроку роботи уряду. Часу на звіт та його обговорення було небагато, а цифр щодо стану української економіки майже не звучало. Тож значна частина парламентарів залишилася невдоволеною. Своєю оцінкою звіту уряду поділиться гість студії «Доброго ранку, Країно!» Олексій Якубін – політолог:

«Я б насправді не називав це звітом уряду. Мені здається, це був виступ пана Гончарука. Тому що звіт уряду передбачає в подальшому якусь резюмуючу частину, наприклад, якесь голосування ВР. А в даному випадку жодного голосування не було. В даному випадку просто прем’єр-міністр виступив і, більш того, виступив в піарівському ключі. Тому що те, що ми чули, мені більше нагадувало набір гасел політичних. Може, це і не погано, але все ж таки уряд, який себе позиціонував як уряд технократів, не мав би презентувати свої результати так.

Більш того, навіть якщо ми з вами подивимося на цю презентацію, яку справді за 84 тис. грн. робила інша компанія, хоча, на мою думку, це мав би робити сам уряд, ми навіть на бачили цю презентацію на екрані, її просто роздали депутатам в роздруківках. І замість того, щоб окреслити проблеми, а проблема це вже пів рішення її, ми просто бачили топ-100. Дуже добре це все подавалося, але по суті значна кількість речам там була скоріше не лише від діяльності уряду Гончарука, але ще й від уряду Гройсмана. Тому я насправді далеко не впевнений, що цей так званий звіт або презентацію він влаштує, наприклад, президенту України.

Тому що президент ставив перед урядом декілька цілей – зниження тарифів, питання, пов’язане з розділенням кількох міністерств на декілька інших, питання, пов’язане з покращенням комунікації з ВР. Я насправді не впевнений, що в такому форматі, як цей звіт був представлений, він влаштує президента і ми далі не побачимо подальших кадрових ротацій, тому що, я думаю, що за Андрія Богдана процедура лише тільки почалася. Бо у мене не складається враження, що цей уряд виглядає як професійний уряд».