facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Мар’яна Безугла: «Маючи хоча б теоретичний шанс урегулювати наші території найближчим часом, треба до цього прагнути»

26.02.2020

Чи будуть вибори на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей вже цієї осені? Дехто оцінює імовірність як 50 на 50. Про імовірність такого розвитку подій говоритимемо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!». Це Мар’яна Безугла – народний депутат, фракція «Слуга народу», Ігор Артюшенко – народний депутат 8-го скликання та Михайло Головко – народний депутат 7-го та 8-го скликань.

Чому так хочеться тих виборів команді президента?

Мар’яна Безугла: Враховуючи те, що вибори будуть по всій країні, звичайно, хочеться використати цей шанс, щоб здійснити певною мірою перезавантаження нашого простору і відновити цілісність. Це питання в тому, що проведення виборів це вже наслідок. Це наслідок того, що буде, сподіваюсь, пропрацьовано безпекове середовище, яке підходитиме для того, щоб там дійсно можна було провести. Тим не менше, я говорила про перезавантаження в рамках більш широкої картини. Тобто, звісно, маючи принаймні хоча б теоретичний шанс урегулювати наші території найближчим часом, звичайно треба до цього прагнути. Наскільки це вийде? Наскільки у нас вийде поетапно підготуватися до цього і провести вибори в належних умовах відповідно до нашого законодавства, це вже будемо дивитися. Тим не менше, це та висока мета, яку ми обговорювали і раніше.

Ігор Артюшенко: Відповідь пана Данілова нагадала такий старенький анекдот про те, що чи можна знайти крокодила в центрі Києва? 50 на 50. Тому я б десь так розцінював його заяву. На сьогоднішній день говорити про якісь вибори... По-перше, це якесь просто перекладання уваги. Виходить, ми шість років не обороняємося від російської агресії, не воюємо за українську незалежність, а воюємо за право провести вибори на окупованих територіях. Це якась хибна логіка. Чому тоді кожного дня фактично владна верхівка говорить про те, що треба провести вибори і ніби все стане добре? По-перше, якщо проводити вибори на українських умовах, мається на увазі спочатку виконати безпекову частину – тобто російські війська мають вийти, відновитися кордон, роззброїти російські терористичні війська, покарати тих, у кого на руках кров, хто був посадовими особами окупаційних адміністрацій, і тоді вже можна говорити про ведення якихось виборів. Але треба чітко розуміти, що коли там шість років не було українських телеканалів, українських засобів масової інформації, українського прапору, української влади, коли достатньо зараз зайти в Інтернет почитати, що пишуть так звані ЗМІ фейкових республік чи що каже російська пропаганда, ми ж прекрасно розуміємо, кого там виберуть. І це не будуть демократичні вибори навіть в тому випадку, якщо виконати всі безпекові моменти. Тому що спочатку має провестися робота з тим, що туди мають повернутися українські телеканали, українські ЗМІ, українські партії. І це довгий процес, тому що коли шість років промивати мізки… Інакше ми просто підіграємо агресору. Я в це не вірю, але якщо він навіть виконає всі українські вимоги щодо виведення російських військ, в тій ситуації, коли люди шість років виховувалися на російській пропаганді, вони навіть не виберуть українські опозиційні партії.

А якщо з безпекою розберемося, може, хай би одним махом вибори по всій території і провели?

Михайло Головко: В мене виникає питання, а для чого нам взагалі ці вибори? Історія і практика показує по воєнним країнам, як Німеччина чи Японія, наприклад, в Німеччині вибори проводилися тільки через чотири роки, як було усунено нацистський режим. Тоді треба було мінімум чотири роки часу для того, щоб хоча б провести таку фільтрацію, щоб викинути колишніх нацистів з органів влади, щоб можна було нормально провести вибори. Ми сьогодні хочемо провести вибори на окупованій території, де шість років йде російська пропаганда, де ворожі сили, які воюють проти України, де набирають найманців, які стріляють, вбивають наших солдатів. І вони же завтра вже стануть офіційною владою, і ми маємо те все освятити і благословити. Тобто з точки зору нашої держави, це хіба крок до зміцнення країни? Ми реально просто легалізовуємо всіх цих сепаратистів, бандитів, які воювали проти нашої держави, а завтра ми будемо визнавати, що це офіційна влада. І вони будуть сидіти разом з нашими депутатами в парламенті, ухвалюючи державотворчі закони.