facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Каспрук: «Ситуація у Чернівцях стабільна, місто працює»

23.03.2020

Україною поширюється захворюваність на коронавірус. Найбільша кількість хворих наразі у Чернівецькій області. На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Олексій Каспрук – мер міста Чернівці, який розповість про ситуацію, яка склалася в місті на цей момент:

З чого починається новий тиждень у Чернівцях?

Ситуація стабільна. Я зараз перебуваю в нашій першій міській лікарні, в якій ми звільнили інших пацієнтів, переобладнали за вимогами інфекційної лікарні. Тобто готуємося приймати людей з підозрою на коронавірус і лікувати людей, які вже захворіли. Місто працює. Хоча людей дуже мало на вулицях. Закрилося багато промислових підприємств, заклади торгівлі, громадського харчування тощо.

Транспорт в місті працює чи скасовано?

Працює транспорт для спецперевезень – перевозимо медиків, правоохоронців, працівників державних органів і працівників підприємств, які є критичними для інфраструктури міста.

Чи проводиться дезінфекція міста за прикладом Європи та Китаю?

Проводиться дезінфекція міста, але у нас зараз трошки змінилися погодні умови – у нас сніг йде, так що трошки ми припинили цей процес, але він буде відновлений як тільки припиниться снігопад.

Чи містяни дотримуються рекомендацій і чи не порушують заборони?

Містяни в більшості випадків дотримуються режиму і не порушують. У нас з сьогоднішнього дня обов’язків масковий режим у всіх публічних місцях. Тому заборонено входити до магазинів, аптек, банків, продовольчих ринків без наявності захисту.

А яким чином відбувається контроль?

Працюють мобільні групи, які складаються з правоохоронців, працівників міської ради. Накладаються штрафи. Зрозуміло, що охопити все місто моментально важко, але робота ця ведеться.

Нещодавно МОЗ повідомляв про начебто вісьмох, які одужали. В Чернівцях одна людина одужала, звідки взялося ще восьмеро, чи відомо вам?

Це була помилка якась про восьмеро одужавших. Це восьмеро тих, хто не підтвердив діагноз. Це зовсім не означає, що вони хворіли і одужали.

Чи мери міст отримують списки людей, яких зараз повертають за-за кордону? Ви знаєте, скільки повернеться чернівчан?

Ми працюємо з поліцією, прикордонною службою – списки у нас є. Всі люди, які повертаються, стають під нагляд медиків, проходять обсервацію, на дому самоізоляцію. Є, безперечно, певні нестиковки, але вони не є масові. Усуваємо по мірі надходження.