facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Максим Перебийніс: «Звичайно онлайн-діяльність ВР можлива лише в умовах карантину»

24.03.2020

Вперше в історії незалежної України народні депутати провели засідання віддалено за допомогою веб-камер, щоправда, це була лише погоджувальна рада. Утім народні обранці вже обговорюють можливість проводити в онлайн-режимі і голосування. Про формат роботи народних депутатів говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Максимом Перебийнісом – головою підкомітету з питань охорони здоров’я комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народним депутатом, фракція «Слуга народу».

Це тільки погоджувальна рада, чи народні обранці дійсно зможуть потім виходити за допомогою своїх девайсів і голосувати за закони?

Я знаю про те, що така розмова ведеться і цю можливість зараз розглядають. Треба підвести під це достатньо серйозні законні умови. Тобто щоб це було конституційно.

Це на постійну основу розглядається чи тільки на випадок карантину?

Звичайно тільки на випадок карантину. Я думаю, що нам важко зараз спрогнозувати, скільки буде тривати карантин, тому ми маємо це робити так, щоб Рада могла працювати і могла приймати якісь життєво важливі для країни рішення.

Але, щоб прийняти такі зміни, доведеться хоча б раз зібратися у стінах парламенту. Чи є у вас сьогодні перестороги, аби зустрічатися з вашими колегами, враховуючи, що вже декілька депутатів заразилися?

Ці люди, які мають чи визначений статус з приводу корона вірусної інфекції, чи ті люди, які мають якісь ознаки захворювання, звісно, не мають приходити на засідання. Всі інші, хто відчувають себе здоровими і не мають якихось ознак захворювання, мають із застереженням і додержанням всіх протиепідемічних заходів – маска, окуляри, рукавички, я сподіваюся, що це безпечно.

Чи вистачить аргументів зібрати депутатів?

Я вважаю, що питання того, що деякі депутати мають досить серйозні перестороги, це питання інформування, питання доведення інформації, які є проблеми і чому це не можна робити.

Як представник профільного комітету ви за введення надзвичайного стану чи проти?

Я сумніваюся, що люди в режимі надзвичайного стану будуть дотримуватися гігієнічних процедур, якщо вони не дотримуються у надзвичайній ситуації. Скажімо, стануть мити руки та не мати контактів з іншими людьми, бо їм і в магазин буде потрібно вийти, й інші моменти досить серйозні. Я сподіваюся, що ми ще не вичерпали тих можливостей, які надані тим станом, який оголошений в Києві на зараз.