facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Віктор Колбун: «В бюджеті ПФУ і держбюджеті знайти ресурси для індексації пенсій дуже важко»

24.03.2020

Українські пенсіонери отримають одноразову грошову допомогу та індексацію пенсій, про це розповіли в Міністерстві соціальної політики. При цьому Нацбанк пропонує перевести всі виплати в безготівкову форму, тобто скидати гроші лише на картку. Чого чекати пенсіонерам у 2020 році? Студії «Доброго ранку, Країно!» коментує Віктор Колбун – екс-заступник голови Пенсійного фонду України:

«Технічно роздати картки і заплатити на картки змога є. От скористатися карткою, то це вже не завжди. Тому що є віддалені високогірні населені пункти, є населені пункти, в яких немає ні банкоматів, ні терміналів, ні банківських установ. І це може бути певною проблемою. Тому якщо банківська система зможе до кожного населеного пункту хоча б довести розрахунковий термінал, яким можна розрахуватися в магазині, наприклад...

Я так розумію, що ситуація щодо індексації пенсі не тільки не покращилася, а навіть погіршилася. Тому що країна вже три тижні по суті не працює. Не вся, звичайно, але значна частина, особливо малий, середній бізнес. Вони зараз дуже страждають від обмежувальних заходів, які існують і пов’язані з пандемією коронавірусу. І в цій ситуації мені здається, що кошти буде знайти дуже важко на індексацію пенсій. Я маю на увазі неемісійні кошти, тобто без вмикання друкарського станка. І звичайно, одним із варіантів може бути досягнення домовленості з МВФ, що відкриє дорогу для одержання допомоги і від Світового банку, і від європейських структур. А в бюджеті ПФУ і держбюджеті знайти ресурси дуже важко».