facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Руслан Марцінків: «Досвід інших країн – потрібно максимально тестувати людей на коронавірус, особливо групи ризику»

24.03.2020

Сьогодні учасник, так би мовити, ранкової переклички мерів, які розповідають про рівень захворюваності на коронавірус та загалом ситуацію, яка склалася у зв’язку з карантином у своїх містах – мер міста Івано-Франківська Руслан Марцінків на скайп-зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!».

Яка ситуація в місті?

В нас офіційно зафіксовано в області п’ять випадків коронавірусу. На жаль, в нас, ви змажете, є жінка, яка померла, також в обласній інфекційній лікарні перебуває троє осіб, які теж інфіковані, які теж спілкувалися з цією жінкою. Також вчора ми мали ще один випадок, тут в нас в обласній інфекційній лікарні померла жінка з села Чукалівка, це приміське село міста Івано-Франківська. І сьогодні прибувають зразки аналізів, і очікуємо, чи підтверджено буде коронавірус у жінки чи не підтверджено. Тому такі тривожні сигнали, багато підозр – близько сорока в обласній інфекційній лікарні, або люди на спостереженні. Тривожна ситуація, все-таки у нашому регіоні багато повернулося за-за кордону. Вчора реальний був випадок: людина з Італії прийшла до нашої поліклініки з великою температурою, зробили рентген-знімок, а вже там достатньо велика пневмонія. Помістили в обласну інфекційну лікарню, відповідно зараз людина на лікуванні.

Чи правда, що з тих трьох, що захворіли через контакт з жінкою, яка померла, двоє медсестри?

Це правда, це є медичні працівники. Це підтверджено.

Це сталося через недостатній захист персоналу? Чи достатньо на сьогодні захисних масок, костюмів?

Я хочу сказати правду: ясно, що недостатньо. До сих пір ще нічого не надійшло від центральної влади. Все, що купляється, це купляється або за кошти місцевих бюджетів, або за кошти волонтерів. Тому ясно, що, особливо у перші дні, коли був зафіксований перший випадок у місті Івано-Франківську і в нашій області – ця жінка, ясно, що не дотримувалися. Зараз ситуація набагато краща, але багато було контактів, тому…

Що з того, що прилетіло літаком з Китаю, направиться до Івано-Франківська? Чи центральна влада передасть тести, маски?

Відомо, що ввечері літак прилетів. Як його будуть розподіляти?.. Я би радив у першу чергу в обласну інфекційну лікарню, тому що там необхідність найбільша. Також швидка допомога. І хочу сказати, що сьогодні насправді дуже важливо мати тести. Ми отримали частину тестів, які ми замовили за кошти місцевого бюджету. Дуже важливо країні навчитися сьогодні тестувати, тобто максимально тестувати людей, групи ризику. Тому що люди насправді приходять до поліклінік, приходять до лікарень з пневмоніями – однобічними, двобічними. І коли ти не можеш протестувати, це є проблема. Досвід інших країн – потрібно максимально тестувати, особливо групи ризику, щоб люди перебували на спостереженні, люди перебували на самоізоляції. Це надзвичайно важливо. Станом на ранок не можу сказати, чи прибуло. Вчора ввечері літак справді прилетів до Львова, мали бути тест-системи для Івано-Франківщини, і це велике полегшення. І очікуємо, що ця допомога буде рівномірно розподілена між регіонами, між містами, районами.