facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Наталя Гусак: «Практика Чернівецької області показує, що протікання хвороби і прийняття призначеного лікування кращі в молодих людей»

25.03.2020

За останньою інформацією станом на ранок зафіксовано 113 офіційно зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19. На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Наталя Гусак – заступниця голови Чернівецької ОДА. Вона розповість про те, наскільки побільшало випадків захворювання у Чернівцях та області за останній час.

Який стан справ на сьогодні на Буковині?

За останню добу у нас додалося 13 підтверджених випадків. Всього 38 вже відповідно на території області зафіксовано. З цих 13 випадків більша частина – це молоді люди. І є люди, які отримують медичну допомогу амбулаторно, тобто знаходячись вдома під доглядом сімейного лікаря.

Можна сказати з практики, що молодь переживає набагато легше це захворювання?

Насправді так, практика Чернівецької області показує, що і прийняття того лікування, яке призначають наші лікарі, і відповідно стан кращий в молодих людей протікання хвороби. Але ж ми поки що і не маємо якихось таких суттєвих проблем зі старшими людьми. Якщо є виявлені супутні захворювання, вони звичайно трішки більше впливають на їхнє самопочуття.

Чи допомагає практика лікування пацієнта, який одужав, в лікуванні інших?

Ми не надто хизуємося тим, що вилікували пацієнта. Це, звичайно, робота наших лікарів, яким ми, безумовно, щодня дуже вдячні. Стосовно практики, так, лікарі мають свої відповідні настанови у лікуванні. Як всі знають, це більше симптоматичне лікування, але ті противірусні препарати і ті антибіотики, які закупили ми ще в січні місяці, вони використовуються. На сьогоднішній день ми так само ділимося цією практикою і з іншими областями, з іншими містами. Навіть вчора отримали пропозицію організувати телеміст між лікарями. Ми будемо реалізовувати цю ідею, щоб передати цей досвід позитивний.