facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Кіра Рудик: «Фракція «Голос» проти оголошення надзвичайного стану»

25.03.2020

Міський голова Києва Віталій Кличко не виключив можливості закриття в’їздів та виїздів зі столиці у разі погіршення ситуації з поширенням COVID-19. Зазначив, що надзвичайний стан запровадили Болгарія, Угорщина, Грузія, мовляв, це країни, де кількість заражених не вища за нашу. Але тим часом рішення про особливий правовий режим в Україні розділило оточення президента на два табори – за і проти. Про питання оголошення надзвичайного стану в країні розмовлятимемо із гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Роксоланою Підласою, народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Кірою Рудик – народним депутатом, фракція «Голос», яка є на скайп-зв’язку зі студією.

Чи є необхідність оголосити в країні надзвичайний стан?

Роксолана Підласа: Я вважаю, що такої необхідності немає. Я абсолютно підтримую в цій позиції прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, який сказав, що наразі тих заходів, які застосовуються через надзвичайну ситуацію в тих областях, де було зафіксовано спалах коронавірусу, їх достатньо. Але я хочу, щоб всі глядачі зрозуміли, що надзвичайний стан це дуже серйозно. Він тягне за собою обмеження прав і свобод громадян набагато більше, ніж є зараз і дає набагато більші повноваження правоохоронним органам на певний період. І, звісно, мені здається, що це поки що передчасна міра в ситуації.

Чи фракція «Голос» за введення надзвичайного стану чи ні?

Кіра Рудик: Фракція «Голос» проти введення надзвичайного стану. Ми вважаємо, що це передчасно. Ми вважаємо, що потрібно використовувати ті можливості, які є зараз, і цих можливостей, які включає надзвичайна ситуація, є достатньо для того, щоб забезпечити людей і правилами карантину, і для того, щоб забезпечити сполучення між містами, і щоб забезпечити ті й інші міри, про які говорили і прем’єр, і головний санітарний лікар, і міністр охорони здоров’я. Тобто вони всі говорять про одне і те саме, і для цього не потрібно введення надзвичайного стану. Той пакет законів, який ми прийняли на останньому засіданні у ВР, передбачає і відповідальність за умисне зараження, передбачає багато інших інструментів для силовиків, які вони можуть застосовувати зараз для того, щоб змусити людей, які потенційно хворі, сидіти вдома і утримуватися від загальних зібрань. Також режим надзвичайної ситуації включає можливості обмеження цих свобод. Тому надзвичайний стан це така крайня міра, яка несе за собою не тільки правові зміни для нашої країни, вона понесе за собою економічні результати, з якими потрібно потім дуже довго працювати.