facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Євген Мешко: «Сьогодні або завтра буде зрозуміло, чи є COVID-19 у Мукачевому»

25.03.2020

Коронавірусна інфекція шириться Україною. Так, вже в Мукачевому виявлений випадок зараження коронавірусом. Отже, на скайп-зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Євген Мешко – директор Мукачевського медичного центру «Сім’я», який розповість, що відбувається в Мукачевому.

Якою є на сьогодні ситуація в місті в зв’язку з епідемією коронавірусу?

Стосовно випадку – у нас є мукачів’янка, яка захворіла на простудне захворювання. Була підозра на коронавірус, оскільки її чоловік повернувся з Італії 6 березня. І на рівні міста було проведено ПЛР-діагностику, і результат виявися позитивним. Сама діагностика була дотримана всіх стандартів, і відповідно до тестування і контрольного тесту вона визнана як проведена правильно. Але для того, щоб говорити, що це випадок на коронавірус, має бути ще підтвердження референс-лабораторії і зразок відправлений в місто Київ в центральну лабораторію Лабораторного центру МОЗ України. Тому сказати, що це випадок на COVID-19, можна буде після того, як Київ дасть офіційний результат.

Тобто не сьогодні є результат експрес-тесту?

Ні, це ПЛР-тест, але зроблений на рівні міста. ПЛР-тест – це золотий стандарт діагностики коронавірусної інфекції. Він полягає у виявленні РНК-вірусу у біоматеріалі. Як правило, це мокрота або мазочок із верхніх дихальних шляхів. Він дуже точний. Стосовно швидких тестів або експрес-тестів, то це тести, які базуються на виявленні імуноглобулінів у крові, і для діагностики використовують краплі крові. Як правило, імуноглобуліни з’являються на 5-6-й день хвороби, але він не є точним цей експрес-тест. В будь-якому випадку експрес-тести, які були проведені, повинен проводитися ПЛР-тест для верифікації діагнозу, незалежно від того, чи експрес-тест позитивний чи негативний.

Коли ви отримаєте результат від київської лабораторії, щоб чітко розуміти, єCOVID-19 в Мукачевому чи ні?

Зразки матеріалу були відправлені до Києва, здається, у понеділок, але я знаю, що зараз лабораторії перевантажені, і, як правило, йде два-три дні. Тому сподіваюсь, що сьогодні або завтра має бути результат.