facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ольга Тарасенко: «За порушення санітарних норм та режиму карантину притягати до відповідальності далі будуть ще більше»

02.04.2020

На жаль, епідеміологічна ситуація в країні зробила всіх мешканців потенційними пацієнтами лікарень. Отже які права мають пацієнти, які з них найчастіше порушуються, глядачам програми «Доброго ранку, Країно!» розповість Ольга Тарасенко – експерт з медичного права:

«В нас є багато спеціальних нормативно-правових актів.Кожен з нас, хто хворіє на інфекційні хвороби або є потенційно хворим і контактні особи, мають право на проведення обов’язкового медичного огляду, безоплатне лікування в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, а також в державних наукових установах. І безпосередньо теж гарантоване право на отримання достовірної інформації про результати медичного огляду і обстеження. Тобто право знати про стан свого здоров’я.

Також цим законом закріплено право на звернення до суду про відшкодування шкоди, яка була заподіяна здоров’ю внаслідок порушення законодавства про захист населення від інфекційних хвороб. Це на рівні з запровадженою ще 17 березня ВР адміністративною відповідальністю та кримінальною відповідальністю, яка була посилена за порушення законодавства про захист населення від інфекційних хвороб. Також застосовується до осіб, які несвідомо чи свідомо, можливо, навмисно, порушують карантинний режим, режим обсервації, які знають, що вони є контактними або безпосередньо хворіють на інфекційні хвороби, але продовжують ігнорувати рекомендовані норми щодо використання засобів захисту, щодо самоізоляції і тим самим наражають на небезпеку інших людей. Тож таких людей можна притягати як до адміністративної відповідальності, так і до кримінальної.

До речі, за даними Міністерства внутрішніх справ у нас станом на 31 березня вже складено більше 3 тисяч адміністративних матеріалів, які далі направляються до суду, та порушено приблизно 33 кримінальних провадження за цією статтею щодо порушення санітарних норм та режиму карантину. Тож ми бачимо, що цими нормами активно користуються і притягати до відповідальності далі будуть ще більше, на мою думку, тому що, як ми бачимо, ми ще тільки на початку цієї епідемії. Ніхто не знає, що буде далі, тому я думаю, що контроль буде суворішим. І треба відповідально ставитися до цього».