facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Мар’яна Безугла: «Всю весну ми будемо боротися з епідемією, і це оптимістичний сценарій»

02.04.2020

Більшість українців без зарплати піж час карантину не протримаються і місяця, а рік на заощадженнях проживуть лише 3% громадян. Про це свідчать дані останнього опитування групи «Рейтинг». То коли ж карантин добіжить кінця в Україні, для глядачів «Доброго ранку, Країно!» прокоментують Мар’яна Безугла – народний депутат, фракція «Слуга народу», та Ярослав Юрчишин – народний депутат, фракція «Голос».

Мар’яна Безугла: Я утримаюсь від прогнозів в силу того, що це буде залежати від дуже варіабельного ряду обставин. Це як буде розвиватися ситуація, чи вдасться нам так звана супресія розвитку епідемії. Тобто чи в нас буде логарифмічна шкала чи в нас буде різка ескалація з подвоєнням і відповідно розвитком в геометричній прогресії. Я сподіваюся, цього взагалі в нас не буде, тим не менш ті чи інші ризики. Другий момент – це економічна ситуація. Тобто знову ж таки ми зараз балансуємо, розуміючи, що людські життя важливіші за економічні ризики. Але наскільки економічні ризики будуть впливати надалі на благополуччя і на людські життя, тут я все-таки утримаюсь від прогнозів. Сподіваємося, що це закінчиться якомога швидше. І влада дійсно робить все можливе. Як ви бачите, ми певною мірою, порівняно з деякими європейськими країнами, які мають потужну економіку, випередили ті події, що відбуваються. Тобто ми маємо певну фору. І зараз важливо, щоб ці можливості використати, розуміючи, наскільки в нас обмежені ресурси порівняно з європейськими сусідами. Але якщо спрощено, то я думаю, що весну ми будемо боротися з епідемією. Це оптимістичний сценарій.

Ярослав Юрчишин: Треба користуватися фактами. Ми, на жаль, не розробляємо сценарій прогнозування з багатьох причин. Ми користуємося прогнозуванням і сценаріями, які зараз розробляють розвинуті країни. Сполучені Штати і Німеччина вважають, що за негативним сценарієм карантин може тривати до 18 місяців. Це так само і розрахунки Всесвітньої організації охорони здоров’я. І це критичний термін, тобто це те найважче,що може статися. В України набагато слабша економіка, ніж у США та Німеччині, то ми мусимо орієнтуватися на те, що сидіти стільки часу в обмеженому форматі люди просто банально не зможуть. Поки що Верховна Рада приймала законопроекти про посилення кримінальної відповідальності, про певні пільгові режими до плюс-мінус 1 червня, деякі трошки довше. Тому в даному випадку це логічний наш прогноз. Якщо буде потрібно їх подовжувати, то будемо подовжувати. І тут дуже важливо зараз відслідковувати ті механізми, які ми надали суспільству для того, щоб легше переживати карантин. Ми прекрасно розуміємо, що є два ключових виклики. Насправді, в України є три виклики. Не забуваємо, в нас є війна, в нас гинуть солдати. Це дуже важливо, і частина ресурсу, на жаль, змушена спрямовуватися не лише на подолання епідемії, а власне і на війну.