facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Кучеренко: «Так званий ринок землі призведе до таких же наслідків, як і приватизація свого часу наших великих підприємств»

31.03.2020

Вночі парламент врешті спромігся відкрити ринок землі. Він має запрацювати з 2021 року. У перші два роки діятиме обмеження – не більше 100 гектарів в одні руки і лише для фізосіб, компанії у цей час купувати землю не зможуть. Для юросіб ринок відкриють лише із 2023-го. На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Олексій Кучеренко – народний депутат, фракція «Батьківщина», який поділиться своєю думкою з цього приводу:

«Батьківщина» дуже чітко сказала, що вона категорично проти. Ми вважаємо, що цей так званий ринок – розпродаж – призведе до таких же наслідків, як і розпродаж в свій час акцій і приватизація великих наших підприємств. Де всі балакали, дурню несли про ефективного власника, а в результаті подивіться, що відбулося на сьогодні. В першу чергу в енергетиці й по інших підприємствах. Тому те, що ці норми посунулися, це вже не та так звана реформа, яку вони перший раз подавали, бо перший раз подавали взагалі по 200 тис., зараз, бачите, цієї норми немає. Це просто свідчить про те, що там мало хто щось планує в тому уряді.

В першу чергу це був дійсно шантаж – вимога з боку МВФ. І тут наша позиція в тому числі перекликається з нашою позицією по відношенню до МВФ. Ми вважаємо, що в цій ситуації кризовій, практично катастрофічній для української економіки внаслідок і падіння економіки, і епідемії, нам треба набагато жорсткішу позицію зайняти по відношенню з МВФ. І це роблять зараз всі країни. А якщо зараз піти безглуздо в черговий транш чергового кредиту, переважна більшість буде віддана на погашення тих боргів і тієї реструктуризації імені Яресько–Гонтарєвої, яку за пана Порошенка було зроблено, то взагалі я вважаю ці наслідки будуть катастрофічні. До речі, дуже добре це і пояснює, чому фракція Порошенка так р’яно разом з «Голосом» рятувала…

До «Голосу» я можу сказати, що вони як мінімум, йдучи на вибори, це своїми гаслами оголошували, тобто це відкрита позиція. Що стосується фракції Порошенка, вона врятувала 206 голосів так званої моно коаліції, яка учора показала, що ніяка воно не моно коаліція. Там вже загін молодих людей, які просто хочуть повирішувати свої проблеми. І якимось розумним управлінням країною там і не пахне».