facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олександр Солонтай: «Тільки ВР може прийняти рішення про перенесення засідання ВР»

27.03.2020

Спікер парламенту Дмитро Разумков назвав законопроект щодо онлайн-засідань Верховної Ради достатньо дискусійним, а ще не виключив, що народні обранці можуть збиратися поза приміщенням парламенту. Раніше заступниця глави фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчу заявила, що в зв’язку з пандемією коронавірусу депутати розглядають можливість провести засідання на відкритому майданчику, наприклад, на стадіоні. На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Олександр Солонтай – політичний експерт.

Депутати можуть зібратися на НСК «Олімпійський» на засідання. Наскільки це законно?

Мають право ухвалити рішення про перенесення засідання. Це так звані виїзні засідання. Просто для цього треба все одно оформити відповідні документи, все одно запустити пресу, все одно запустити громадян, всі процедури відкритості все одно треба передбачити. Щось подібне ми могли бачити по місту Дніпру, де вони засідали фактично на вулиці. Або, наприклад, по інших засіданнях органів самоврядування, місцевих рад.

А в чиїх силах перенести засідання ВР, наприклад, на НСК «Олімпійський»?

Тільки ВР може прийняти рішення про перенесення засідання ВР. Або отримати фактично стовідсоткову згоду погоджувальної ради. Мені треба було б заглянути в регламентні документи, подивитися процедуру оформлення виїзного засідання, але що тільки ВР може вирішити, це точно.

А чому вони не можуть вирішити, коли збиратися?

Є два моменти. Момент перший – що саме там вирішувати, а по-друге, хвороби народних депутатів. Бо коронавірус вразив не тільки світ і наших звичайних людей, він вражає і народних депутатів. Є вже захворівші з різних депутатських фракцій і різних депутатських груп, і вони реально бояться. А другий момент – це питання, що саме вирішувати? Тобто недопрацьовані були законопроекти і разом з тим дискутувалося, вводити надзвичайний стан чи не вводити. Розв’язали цей Гордіїв вузол рішенням Кабміну про надзвичайну ситуацію по всій Україні. Таким чином нагальність засідання ВР без підготовлених законопроекті наче щезла, тому логічно депутатам ВР було б відтягнути на день-два своє засідання, але все-таки нормальні підготовлені законопроекти ухвалити.