facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Михайло Волинець: «Шахтарі можуть посилити акцію протесту»

07.07.2020

З 30 червня під Офісом президента проходить безстрокова акція шахтарів, які приїхали з Дніпра, Луганська та Донецька. На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Михайло Волинець – народний депутат, фракція «Батьківщина», голова Конфедерації вільних профспілок України, який прокоментує те, що відбувається:

«Ця акція проходить вже восьму добу, а шахтарі налаштовані оптимістично, тому що вони відчувають, що можуть посилити акцію протесту. В ній беруть участь шахтарі не тільки з державних шахт, а також з приватних шахт. І вони сподіваються, що президент вийде до них сьогодні чи прем’єр-міністр. Я поки що такої інформації не маю. Але відомо, що вчора президент провів нараду, дав особливі доручення міністру енергетики Ользі Буславець підготувати всі належні документи для прийняття рішень, які мають врегулювати ситуацію. І ці рішення в середу мають бути затверджені на засіданні Кабміну.

Вчора я з представниками ініціативної групи в офісі Міністерства напрацьовували пропозиції для того, щоб стабілізувати ситуацію у вугільній галузі. В середу зранку ми знову зберемося. А саме в середу вже пізніше Кабмін має розглянути ці напрацювання. Але мені здається, немає комплексного підходу, немає конкретної роботи з боку переговірників від уряду чи Офісу президента по кожному пункту виконань. От шахтарі говорять, що Герус купує електроенергію в Росії. Герус завів на ринок України російську електроенергію, яка тут не потрібна, в нас є надлишки потужностей і електроенергії власного виробництва. І Герус спрацював саме на Росію, він спрацював у власних інтересах і є зрадником України. Тому гірники, шахтарські сім’ї і небайдужі патріотично налаштовані українці зараз збирають підписи і підписуються під петицією на сайті президента про відставку Геруса з посади голови парламентського комітету з енергетичних питань».