facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Віктор Сердюк: «Кількість заражених COVID-19 однозначно корелює із кількістю тестувань»

09.07.2020
Кількість українців, які інфікувалися коронавірусом, знову зростає, і за добу 807 нових випадків, повідомили в МОЗ. Хоча протягом останніх двох діб кількість інфікованих не перевищувала шести сотень людей. Ситуацію з COVID-19 для глядачів студії «Доброго ранку, Країно!» прокоментує Віктор Сердюк – голова Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів:

«Те, що зростає кількість заражених, тут однозначна кореляція з кількістю тестувань. Якби було тестувань в два рази, ще більше було б, зросло вдвічі. Україна – одна із країн, в якій невелика кількість тестувань. Але з іншого боку, в Японії, наприклад, теж не проводили масові тестування, не запроваджували таких карантинних заходів, які запроваджували в інших країнах, але, тим не менше Японія подолала епідемію. Тому що саме по собі тестування потрібне для прийняття якогось лікарського висновку і для другого – для епідемічного розслідування. Тобто звідки взявся цей вірус і чому він взагалі у цієї людини. У нас епідемічне розслідування не проводиться, тому що нікому. Епідеміологів просто фізично немає. І тому протестували, далі лікуємо, слава богу, що вже навчилися. І слава богу, що лікується дуже мало українців із тих, які мають вірус.

Карантин має бути адаптивним. Всі заходи мають застосовуватися до людей, які вразливі, до таких критичних груп, які старші 60-70 років, які мають кілька захворювань – діабет, гіпертонію, надлишкову вагу тощо. Тобто саме ці категорії людей найбільш вразливі.

Щодо карантину восени. Два рази неможливо війти в ту саму річку і провести такий загальний неадаптивний карантин, який власне не потрібний. Тобто зробити другий раз так само не вийде. Треба думати, власне, над тим, як захищати вразливі групи, в яких дійсно можуть тяжкі наслідки наступити. Всі інші мають проводити ті прості заходи, які мають бути. Тобто маски, які треба змінювати, дезінфектанти, мити руки. Ми маємо говорити про роботу і порядок. Це має бути».