facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Володимир Яворівський: «Програма «Доброго ранку, Країно!» прикрасила б будь-який український загальнонаціональний канал»

07.07.2020

Змінити та оновити наглядову раду Національної суспільної телерадіокомпанії України закликають представники парламенту. Адже нинішній склад не відповідає законодавству. Хто ж ті люди, які вливають на рішення, що дивитися, а що ні українцям та закривати чи ні програми, які люблять глядачі, як це відбувається із «Доброго ранку, Країно!»? Про це поспілкуємося з Володимиром Яворівським – членом наглядової ради НСТУ.

Парламентарі рекомендували оновити склад наглядової ради, чи погоджуєтеся ви?

Звичайно, що я погоджуюся. Не може бути законсервованих громадських органів, куди входять дуже різні люди. Тим більше, що міняється політична ситуація, і відповідно повинен мінятися склад наглядової ради НСТУ. В мене ситуація дуже прозора і зрозуміла. Я представляю «Батьківщину», яка сьогодні є в парламенті, через те зі мною все ясно. Але за той час дуже багато людей пішло. Одні просто полишили, розуміючи, що дуже часто наглядова рада не вирішує радикальних якихось питань. А якщо вирішує, то неповноцінно. Пішов Портников один із перших. Пішов Таран. Пішло дуже багато людей. Через те, ясна річ, що потрібно було б оновлювати під сьогоднішню ситуацію. Що б ми не думали про «слуг народу», як би ми їх не критикували, і є за що, я це роблю дуже часто і публічно, але мені здається, що навіть їхнє представництво повинно було би бути в наглядовій раді. Але час збігає, наглядова рада зробила ряд помилок, мінялася її голова. Остапа прийняла керівництво десь рік тому. Через те дуже справедливі є вимоги до наглядової ради. То вона проголосувала за звільнення президента Суспільного радіо і телебачення, після цього були якісь суди, після цього вона забрала голос назад, я маю на увазі Аласанію, і зрозуміло, що до неї можна мати дуже багато претензій. Але я переконаний, що незабаром буде оновлення її, і воно повинно бути. Хоча всі ці наглядові ради, я переконаний, що вони завжди непрофесійні.

На вашу думку, наскільки дієздатною є наглядова рада? Сьогодні маємо людину, яка вирішила, що може одноосібно говорити за суспільство. «Доброго ранку, Країно!» має найкращі рейтинги на «UA: Перший» серед щоденних програм ще й приносить гроші каналу завдяки рекламі.

Ви знаєте, що з великою симпатією ставився до вашого каналу і дуже часто у вас вранці буваю і полишаю вашу студію з дуже гарним і світлим настроєм. Ви, мабуть, в цьому не сумніваєтеся. І ясна річ, що така програма, яку ведете ви, вона б прикрасила будь-який український загальнонаціональний канал. Тим більше, що вона прикрашає якоюсь мірою, бо глядач не дуже розбирається, чи це програма підготовлена Суспільним телебаченням, чи вона підготовлена, так би мовити, збоку. Він дивиться програму і т.і. Програма справді викликає дуже багато симпатій. Я вам за це вдячний. Але самі ви розумієте, що свого часу я сприймав це дуже неоднозначно. Був телеканал «Ера», радіоканал «Ера». Прекрасна програма, в якій я бував сотні разів, не менше. Зараз її немає, вона не існує. Не будемо вникати в причини. Залишилася «Ера» із того часу, яка брала певний відрізок у Першого каналу національного і там вела цю програму. Сьогодні ситуація помінялася. Ви самі розумієте причину цього, чому сьогодні так підкотилося це, що є така проблема про те, що, можливо, треба віддавати цей відрізок Суспільному телебаченню. Самі ви розумієте, давайте говорити відверто, що цей виступ вашого власника, прізвище я опускаю. Це вдарило, звичайно, я переконаний.

Після оприлюднення плівок Байдена–Порошенка, де розглядалися факти міжнародної корупції в Україні, дійсно з’явилися запитання до нашої програми. Після того наш представник отримав дзвінок з НСТУ з повідомленням про те, що з нашою програмою припиняється співпраця.

Я погоджуюсь абсолютно, і ви прекрасно розумієте як телевізійники з досвідом, що ситуація в Суспільному непроста. То їм не виплачувалася заробітна плата – уряд над ними експериментує весь час. Там є дуже великі проблеми. Через те я переконаний, що потрібно було б, звичайно, якось зібрати громадськість, зібрати цю ж наглядову раду, яка вона не є сьогодні. Треба б було це питання спокійно обговорити. Не одна людина повинна це питання вирішувати.

На вашу думку як члена наглядової ради, рейтинг це не соцопитування глядачів каналу?

По-перше, це питання навіть не обговорювалося. Глибоко не обговорювалося. Програма дуже потрібна. Дуже симпатична. До Суспільного телебачення дуже багато запитань. Воно не стало сьогодні одним із найголовніших каналів.

Майже 1,5 млрд. людських коштів йдуть на суспільне мовлення. Чому ми бачимо такий результат?

Я маю дуже багато претензій і постійно про це говорю. І в мене такі дуже напружені стосунки з Аласанією з цього приводу. Я абсолютно з вами солідарний, що канал не виконує зараз ту функцію, яку повинен був би виконувати. Закрили програми, в тому числі мою, Олеся Донія закрили, Миколи Томенка. Отак от однозначно викинули із ефіру. Через те так само вони діють і зараз. Через те я з вами тут і з вами солідарний. Я б звичайно дуже б не хотів, щоб зникла з ефіру ця програма.